Beşiktaş'a süper haber!

  • Giriş : 21.04.2007 / 00:00:00

İsviçre Federal Mahkemesi, Beşiktaş’ın itirazını değerlendirerek Del Bosque davasında yürütmeyi durdurma kararı aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İsviçre Federal Mahkemesi’nin, Beşiktaş’ın eski teknik direktörü Del Bosque ve yardımcıları konusunda Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’nin (CAS) verdiği tazminat karar uygulanmasını, teminatsız olarak durdurduğu açıklandı.

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Yöneticisi Levent Erdoğan, CAS’ın aleyhlerine verdiği karar üzerine İsviçre Federal Mahkemesi’ne itiraz haklarının doğduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

’’Böyle bir hakkımızın olmayacağını iddia eden dostlarımız vardı. Ancak biz, Hukuk Kurulu Başkanımız Gürol Kaymak, kulüp avukatımız Ömer Bedük, Prof. Ergün Özsunay ve İsviçre’deki iş birliği yaptığımız hukuk bürosu ile yaptığımız itirazlar neticesinde yapılan ön inceleme sonucunda, CAS tarafından verilmiş olan kararın uygulamasının teminatsız olarak durdurulmasına karar verildi. Bunun hukuki anlamı şudur. Kısmen haklılığımızın kabul edilmesi anlamına gelir. Tabii, nihai karar daha sonra verilecektir. Bu yaptığımız ve haklı olan mücadelemizin birinci kısmının başarısıdır.’’

’’Bizim buna itiraz etmemize gerek olmadığını savunanlar vardı, bu içimizde yaradır’’ diyen Erdoğan, sözlerine şöyle sürdürdü:

’’Bu paranın ödenmesinden sanki değişik bir zevk alacaklardı. ’Masrafa gerek yok, kimse CAS’a karşı dava kazanamaz, bu parayı ödeyeceksiniz’ diyorlardı. Fakat anlaşıldı ki haklı her yerde haklıdır. Haklılığımızın ilk etaptaki cevabını almış bulunuyoruz. En azından CAS kararına karşı itiraz etmenin mümkün olduğunu, federal mahkeme nezdinde kanıtlamış olduğumuza inanıyoruz. Çünkü bizim yoruma bağlı değil matematiksel bir haklılığımız vardı. Haklı davamızda, nihai kararda da haklı olduğumuzun kabul edileceğini ve hukuka saygımızın sonucunu alacağımıza, başından beri iddia ettiğimiz şekilde inanıyoruz.’’

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious