Beşiktaş'tan Milliyet'e tepki

  • Giriş : 28.07.2006 / 00:00:00

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu, Milliyet gazetesinde yayımlanan, "Beşiktaş Maçı Sattı mı?" başlıklı haberle ilgili olarak Milliyet Gazetesi'ne bir mektup gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kulübün resmi internet sitesinden de yayımlanan mektupta, "Beşiktaş Maçı Sattı mı?" başlıklı haberdeki iddiaların Beşiktaş camiasına mal edilemeyeceği kaydedildi. Mektupta şu ifadelere yer verildi:"Gazetenizin bugünkü manşetinde yer alan "Beşiktaş Maçı Sattı mı?" başlıklı haber, camiamızı son derece üzmüştür. 103 yıllık şanlı tarihimiz asalet, doğruluk ve sportmenlik ile dolu iken sadece yazınızda adı geçen birkaç futbolcuyu ilgilendiren bu konu asla camiamıza mal edilemez.

Kaldı ki manşetiniz ile yazınızın içeriği farklı anlam taşıdığından böyle bir başlığın Camiamız'a yöneltilmesini şiddetle kınadığımızı ifade etmek istiyoruz.

Türk Spor Tarihi'nde sezon boyunca önde götürdüğü şampiyonluk yarışlarını birçok kez son maçlarda kaybedip şerefli ikinciliklerle anılan tek takım ve Camia Beşiktaş'tır. Kulübümüz bu konularda hiçbir zaman Türk Sporu'nda kaosa yol açacak tutum ve davranışlarda bulunmamış her zaman olduğu gibi sportmence ve asil davranmıştır.

Faal Futbol hayatlarına başka kulüplerde devam eden, yazıda adı geçen futbolcuların Kulübümüz ile hiçbir ilişkisi kalmamış olup, "sporumuzun selameti ve varsa kirliliğin" saklı kalmaması için yapılacak her türlü araştırma, inceleme ve soruşturmanın yanında olacağımızı ve sonuna kadar destekleyeceğimizi kamuoyu önünde alenen deklare ediyor ve bu yazımızın yayınlanması ricası ile saygılarımızı sunuyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious