Beşiktaş'ta 2. Nouma vakası

  • Giriş : 17.04.2007 / 00:00:00

Kalesini 562 dakika kapatan Runje, Sakarya'da Cangele’ye yenildi ve çıldırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cangele'yle tartışan Hırvat kaleci, ilginç hareketler yaptı. Hırvat kaleci Sakaryaspor tribünlerine eliyle iki yapıp, ‘ikinci lige gidiyorsunuz’ diyerek tahrik etti, ev sahibi taraftarların küfürleri üzerine tribünlere Nouma gibi cinsel organını göstererek ortamı gerdi.

Gol orucunu açtı

Ligin en az gol yiyen takımı olan Beşiktaş’ın tüm maçlarında kalesini koruyan Vedran Runje, 562 dakikalık gol orucunu Sakarya’da bozdu... Sakaryaspor’lu Cangele’nin, Gökhan Zan’a çarpan topuna engel olamayan Hırvat file bekçisi, 6 karşılaşma sonra kalesinde gol gördü. Runje, en son Galatasaray derbisinde Emre Aşık’ın kafa vuruşuna engel olamamış ve kalesinde gol görmüştü. Runje’nin golde hatası bulunmuyordu ancak...

Adeta çıldırdı

Karşılaşmanın son düdüğüyle birlikte çıldıran Vedran Runje, Sakaryaspor tribünlerine eliyle iki yapıp, ‘ikinci lige gidiyorsunuz’ diyerek tahrik etti. Hırvat kaleci, ev sahibi taraftarların küfürleri üzerine tribünlere cinsel organını gösterip ortamı gerdi. Beşiktaşlı yetkililer, tecrübeli file bekçisini soyunma odasına götürüp, saha içindeki gerilimi noktalamaya çalıştı ancak Vedran Runje sinirli tavırlarına devam etti.

Cangele tahriği

Runje’nin sinirli tavırlarının da bir nedeni vardı... 85. dakikada Siyah-Beyazlı fileleri havalandıran Cangele, top oyunda yokken Runje’ye tükürdü. Arjantinli yıldız daha sonra da yine topsuz alanda Hırvat file bekçisine sert bir müdahalede bulundu. 90 dakika bitiminde Runje’ye el hareketiyle hakarette bulunan Cangele’ye Hırvat file bekçisi eliyle iki işaretini yapıp ikinci lige düştüklerini ima edip karşılık verdi.

Fenerbahçe'den Runje isyanı

Beşiktaş kalecisinin Sakaryaspor maçında yaptığı hareketlerin gözlemci ve hakem raporunda yer almaması, Fenerbahçe yönetiminde tepkiye neden oldu.

‘Gözleri kör olmuş’

Sakaryaspor ile Beşiktaş arasında oynanan karşılaşmanın son bölümünde ve 90 dakikanın bitiminde Siyah-Beyazlı ekibin kalecisi Runje’nin rakip takım oyuncularıyla taraftarına yaptığı hareketlerin raporlarda yer almaması, Fenerbahçe’de büyük tepki doğurdu. Sarı-Lacivertli yöneticiler, Hırvat kalecinin yaptıklarının herkesin gözü önünde gerçekleştiğini belirterek, “Herhalde maçın hakemleri ve gözlemcilerinin o anda gözleri kör oldu. Yoksa olayı görürlerdi'' diye alaylı bir tepki gösterdi.

‘Cezayı yemiştik’

Runje’nin yaptığı hareketlerin sadece spor ahlakına değil, genel ahlaka da aykırı olduğunu söyleyen Fenerbahçeli yöneticiler, “Ama ne hikmetse, gözlemci görmüyor, hakem görmüyor ve federasyon hukuk kurulu görmüyor. Görmüyor ki, kendisini ceza alması talebiyle PFDK’ya sevk etmiyor. Olayı yapan bizim futbolcularımızdan biri olsa, anında PFDK’ya verilmişti bile. Ama iş başkalarına gelince nedense gözlere perde iniyor. Federasyondan, herkesin gördüğü bu olaya seyirci kalmamasını bekliyoruz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious