Beşiktaş'ta Ali Güneş kadro dışı bırakıldı

  • Giriş : 29.04.2007 / 00:00:00

Beşiktaş'ta Sivas maçı kadrosuna alınmayan Ali Güneş sezon sonuna kadar kadro dışı bırakıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul'dan hareket etmeden önce Sivasspor maçı kadrosu açıklandığında Teknik direktör Jean Tigana, uzun süredir forma şansı bulamayan Ali Güneş'i de kadroya alacağını açıklamıştı. Ancak bu oyuncu Sivas'a götürülmedi. Bunun nedeni ise Ali Güneş'in kendisini iyi hissetmemesi ve Fransız hocaya Sivas'a gitmek istemediğini bildirerek kadrodan affını istemesi olarak öğrenildi.

Ligtv'nin haberine göre Siyah - beyazlı oyuncu, Tigana'nın daha önce "Kendisini iyi hissetmeyen, yorgun olan varsa, problem değil onu kadrodan çıkartırım" demesine güvendiğini ifade ederek, Kendisini iyi hissetmediği için de bu talebi iletiyor. Tigana bu istek üzerine Ali Güneş'e "Tamam. Problem değil. Gelme" diyor.. Ve Ali Güneş Sivas maçı kadrosundan çıkartılıyor.

Ancak Bu sabah saat 11.00'de Menajer Ali Gültiken, Ali Güneş'i arıyor ve "Tigana senin kalan 4 maçta PAF takımla antrenmana çıkmanı istiyor. Kadro dışısın. Bilgin olsun" diyor.

Gültiken'in sözleri üzerine Ali Güneş de, "Tamam. Hocamın kararına saygı gösteririm. Ama PAF takımla antrenmana çıkıp çıkmayacağıma pazartesi günü yöneticilerle görüştükten sonra ben karar vereceğim." açıklamasını yaptı.

- KENAN ÖNER: ''ARTIK MAÇLARIN HEPSİ AYNI SAATTE OYNANSIN'' -

Bu arada Beşiktaş Yönetim Kurulu üyesi Kenan Öner ise, Ligtv'ye yaptığı açıklamada, Sivasspor maçının önemine değinirken Fenerbahçe yönetimine tepki gösterdi ve Futbol Federasyonu'ndan da maçların artık aynı saatte başlamasını istedi.

Öner, Sivasspor ile oynayacakları maçın kendileri için dönüm maçı olduğunu belirterek, ''Beşiktaş olarak en kritik ve zor bir maçımız. Buradan 3 puanla ayrılırsak şampiyonluk yarışında önemli bir virajı geçmiş olacağız. Bu bilinçle mücadele edeceğiz. Söz artık oyuncularda, onların gerekeni yapacağına inanıyorum.'' dedi.

Kenan Öner, Fortis Türkiye Kupası maçında ve sonrasında yaşananlar ile ilgili olarak ise, ''Fenerbahçe maçı bizim için geride kaldı, ancak Fenerbahçe için hala bitmemiş, ortamı geriyorlar. Kupa maçının ikisinde de biz iyi oynadık. İlk maçta yendik ikici maçta da turu getirecek beraberliği yakalayarak turu geçtik. Hakem hata yapmış olabilir; ama ortamı bu kadar germenin bir manası yok. Bu durumdan Türk futbolu zarar görür.'' diye konuştu.

Kenan Öner, sezonun son 4 haftasına girildiğini de belirterek, ''Ligde son haftalara girdik, artık federasyonun tüm maçları aynı saatte oynatması gerekir.'' diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious