Beşiktaş'ta Ertuğrul Sağlam imzayı attı

Beşiktaş'ta Ertuğrul Sağlam imzayı attı.11604
  • Giriş : 01.06.2007 / 14:19:00

Beşiktaş, teknik direktör Ertuğrul Sağlam ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

BJK Nevzat Demir Tesislerinde düzenlenen imza törenine Ertuğrul Sağlam'ın yanısıra, başkan Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Toplantıda ilk sözü alan başkan Demirören, Beşiktaş'ın vizyonuna uygun bir teknik adamla anlaştıklarını söyledi. Yıldırım Demirören, ''Sayın Tigana'nın görevinden ayrılmasından sonra yaptığım açıklamada, 'vizyonu olan, Türkiye'yi tanıyan bir hocayı takımın başına getireceğiz' demiştim. Beşiktaş duruşunun bilincinde olan, vizyonuna uygun bir hocayı Ertuğrul Sağlam'ı göreve getirdik. Geçen sezon Türk antrenörlerinin senesiydi Ertuğrul da onların simgesiydi. 2010 yılına kadar sözleşme yaptık. Fakat hafta içinde hocamızın özel hayatı ile igili, hem de yönetim kurulu ile ilgili iğrenç haberler yazıldı. Beşiktaş siyasi bir parti değildir. Beşiktaş'ı siyasi bir oluşum içine çekmek isteyenler haddini bilecek. Tek cumhuriyet vardır o da Türkiye Cumhuriyeti'dir'' dedi.

-SAĞLAM:"HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK"-

Bu arada imza töreninde söz alan Ertuğrul Sağlam ise hedeflerinin öncelikle şampiyon olmak olduğunu söyledi. Sağlam, sözlerini şöyle sürdürdü:

''2000 yılında sporcu olarak ayrıldığım yuvama 7 yıl aradan sonra antrenör olarak gelmek beni gururlandırdı. 18 yıllık Futbol hayatım ve 4 yıllık spor akademisi ile 3 yıllık yüksek lisans eğitimim ardından birikimimi Beşiktaş'a aktaracağım. Bundan sonraki dönemde öyle bir takım oluşturacağız ki oynayacağı futbolla taraftarın beğenisini toplayacak. Yükümüz çok ağır, beklentilere cevap verecek kapasitedeyiz. Sorumluluğumuzun da bilincindeyiz. Başarıyı kovalarken de üreten bir takım olacağız. UEFA'nın gelecek vaad eden 20 antrenörü arasında gösterildim. Yıllardan beri futbola başladığım ilk günden itibaren antrenörlük hayallerim vardı. Beşiktaş'ta başarılı olmak hedefimiz. Mücadele ettiğimiz her kulvarda başarılı olmalıyız. İlk hedef Şampiyonlar Ligidir ama gerçek hedefimiz lig şampiyonluğudur. Kendi özel hayatımla ilgili açıklamalar yapıldı. Bizim işimiz futbol. 21. yüzyılda insanların dili, dini ve ırkıyla ilgili şeylerin yazılması çok yanlış. Eşimle değil, işimle uğraşsınlar."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious