Beşiktaş'ta protesto hazırlığı

Beşiktaş'ta protesto hazırlığı .15210
  • Giriş : 22.10.2007 / 16:18:00

Beşiktaş Kulübü, son dönemde artan terör olaylarını protesto amacıyla, FC Liverpool ile 24 Ekim Çarşamba günü oynanacak Avrupa Şampiyonlar Ligi maçında çeşitli organizasyonlar düzenleyecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Siyah-beyazlı kulüp tarafından hazırlanan ve terörü lanetleyen Türkçe ve İngilizce pankartlar ve dövizlerle, tribünlerden terör olayları kınanacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Numan Ceyhan, FC Liverpool maçı öncesi terörü telin edeceklerini belirterek, “Çeşitli pankartlar, elde taşınır dövizler, afişlerle terörü kınayacağız. Pankartlarımızın tamamı hem İngilizce hem de Türkçe olacak” dedi.

Bu konuda UEFA'ya gerekli girişimlerde bulunduklarını ve bir olumsuzluk yaşanacağını düşünmediğini kaydeden Ceyhan, şöyle konuştu:
"Türk'e yakışır, Beşiktaşlıya yakışır bir vakur duruşla tepkimizi göstermemiz lazım. Konuyu istismar etmeden tepkimizi dile getirmeliyiz. Çünkü bu konunun istismarı, bu vatan uğruna canlarını veren şehitlerimizin de kemiklerini sızlatır. Bölücü terörü lanetlerken, yüz yıllardır kardeşçe yaşadığımız, tasada ve kıvançta beraber olduğumuz Kürtçe konuşan yurttaşlarımıza da sahip çıkarak, onları bölücü terör örgütünün kucağına atmamalıyız. Buna da çok dikkat etmeliyiz. Çünkü bu bölücü terör, Türkiye Cumhuriyeti'ne, Türk devletine ve Türk vatanına düşmandır. Kahraman ordumuzun gerekli tedbirleri ve operasyonları yaparak bu terörün kökünü kurutacağına inanıyorum."

PANKARTLAR

Siyah-beyazlı kulübün hazırlattığı Türkçe-İngilizce pankartlarda, “Türk milleti kardeştir, bölücüler kalleştir”, “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “Hepimiz Mehmetçiğiz”, “Hepimiz Mustafa Kemaliz”, “Kahrolsun terör, Türk halkı kardeştir, bölücüler kalleştir”, “Yaşasın kardeşlik kahrolsun terör” gibi yazıların yer alacağı bildirildi.

KARTAL YUVASI'NIN GELİRLERİ MEHMETÇİK VAKFI'NA

Asbaşkan Numan Ceyhan, ayrıca Liverpool maçının yapılacağı 24 Ekim Çarşamba günü BJK İnönü Stadı'ndaki 2 Kartal Yuvası'nın gelirlerinin Mehmetçik Vakfı'na bağışlanacağını açıkladı.

"Beşiktaş taraftarının, aziz vatan uğruna toprağa düşen kahramanlarımızın geride bıraktıkları aileleri için Mehmetçik Vakfı'na yapılacak bu yardıma duyarsız kalmayacağından eminiz" diyen Ceyhan, ayrıca taraftarların SMS ve banka hesabı yoluyla direkt bağışta da bulunabileceklerini ifade etti.

TERÖRÜ LANETLEYEN TİŞÖRTLER

Numan Ceyhan, terörü lanetleyen tişörtler de yaptırdıklarını ve gelirini Mehmetçik Vakfı'na bırakacakları 24 Ekim Çarşamba günü Kartal Yuvası mağazalarında bu tişörtlerin satılacağını söyledi.

Ceyhan, Liverpool maçında tüm taraftarları Kartal Yuvası mağazalarına beklediklerini de sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious