Beşiktaş'ta silahlı gaspçı terörü

Beşiktaş'ta silahlı gaspçı terörü.13218
  • Giriş : 11.11.2008 / 09:53:00

Beşiktaş Balmumcu'da silah zoruyla otomobil durdurmak isteyen bir kişi, 2 sürücüyü yaraladı. Elindeki silahla rastgele ateş eden zanlı gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Beşiktaş'ta silah zoruyla otomobil durdurmak isteyen bir kişi, 2 sürücüyü yaraladı.

Balmumcu'daki ATV binası önünde silahını çekerek bir otomobili durdurmak isteyen şüpheli M.E.D, aracıyla uzaklaşmaya çalışan Cumhur Karaaslan'ı elinden vurdu.

Bu otomobilin uzaklaşmasının ardından 34 TFP 68 plakalı taksiyi durduran şüpheli, araçtaki müşteriyi indirdi. M.E.D, bu sırada otomobille kaçmaya çalışan sürücü Erdoğan Çakır'ı kalçası ve sırtından vurdu.

Olay yerine gelen polis ekiplerini gören şüpheli, etrafa rastgele ateş açarak yaya olarak kaçtı. Polisin takibi sonucu kısa sürede yakalanıp gözaltına alınan M.E.D, Beşiktaş Polis Merkezine götürüldü.

Yaralı sürücüler ise Gayrettepe Florence Nigthingale Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Yaralıların durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Kemal Hanlı, olayın ardından Beşiktaş Polis Merkezinde basın mensuplarına açıklama yaptı.

Şüphelinin Bursa'dan İstanbul'a gelen, daha önce uyuşturucu tedavisi gören ve olayı gerçekleştirdiği sırada uyuşturucu krizinde olan bir bağımlı olduğunu belirten Hanlı, ''ATV önünde bir taksiyi gasp etmek istemiş. Kaçan taksi şoförünü arkadan ateş etmek suretiyle yaralamış. Olayı gören sivil ve resmi ekiplerimiz zanlıyı suç aleti tabancasıyla birlikte yakalamışlardır'' dedi.

Hanlı, ATV'ye yönelik bir olay olmadığını, saldırının tesadüfen burada meydana geldiğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*