Beşiktaş'tan fair-play filmi

Beşiktaş'tan fair-play filmi.23925
  • Giriş : 30.08.2008 / 18:41:00

Sarsmaz, Turkcell Süper Lig'deki Antalyaspor maçında yaşanan olaylar sonrası, fair-play ruhunu anlatan bir tanıtım filmi hazırladıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Nedim Sarsmaz, Turkcell Süper Lig'deki Antalyaspor maçında yaşanan olaylar sonrası, fair-play ruhunu anlatan bir tanıtım filmi hazırladıklarını söyledi.

Nedim Sarsmaz, BJK TV'ye yaptığı açıklamada, başkan Yıldırım Demirören'in, kendilerinden fair-play konulu bazı çalışmalar yapmalarını istediğini belirterek, “Antalya;da hem kendisine, hem taraftarımıza yönelik istenmeyen olaylar gerçekleşince, biz de yeni bir çalışma başlatma ihtiyacı hissettik. Fair-play ruhunu anlatan bir tanıtım filmi hazırladık. Bu statlarda yayınlanmak için hazırlandı” dedi.

Sportmenliğin bütün negatif duyguları yok eden bir olgu olduğunu ifade eden Sarsmaz, şunları söyledi:

“Tanıtım filmi görsel uyarı şeklinde. Bunu yazılı olarak da deklare edeceğiz. Taraftarımızla da bütünleşip, fair-play konusundaki kararlılığımızı daha güçlü bir şekilde duyuracağız. Futbol ile şiddet bağdaşmıyor. Hazırladığımız filmde futbolun bütün unsurlarına; medyaya, antrenöre, idarecilere, taraftara, siyasetçileri sesleniyoruz. Bütün bu unsurlar üzerlerine düşeni yerine getirirse, futbolda şiddetin yavaş yavaş ortadan kalkacağına inanıyoruz.”

“UEFA KUPASI'NDA HEDEF BÜYÜK”

Nedim Sarsmaz, bu sezon mücadele ettikleri UEFA Kupası'nda hedeflerinin büyük olduğunu söyleyerek, “UEFA Kupası finalinin İstanbul'da yapılacak olması, isteğimizi biraz daha artırıyor. Futbolcularımız çok arzulu. Biz böyle istekli oynadığımız zaman, bütün rakiplerimizle başa çıkabiliriz. Büyük veya küçük bütün rakiplerimize saygı duyuyor ve onları ciddiye alıyoruz. Gerçek performansımızı sahaya yansıtırsak, her rakibi yenebiliriz” şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*