Beşiktaş'tan Kayseri'ye cevap!

Beşiktaş'tan Kayseri'ye cevap!.23925
  • Giriş : 08.04.2009 / 16:57:00

Beşiktaş, İbrahim Toraman ile ilgili açıklamalarda bulunan Kayserispor Kulübü'ne yanıt verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Beşiktaş Kulübü, geçen hafta sonunda oynanan Kayserispor maçı sonrası İbrahim Toraman ile Cangele arasında yaşanan tartışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Kayserispor Kulübü'ne yanıt verdi.

Siyah-beyazlı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Kayserispor Kulübü tarafından futbolcumuz İbrahim Toraman'a yönelik yapılan açıklamayı, üzüntüyle ve şaşkınlıkla karşıladık" denildi.

İbrahim Toraman'ın, BJK İnönü Stadı'nda oynanan Beşiktaş-Kayserispor maçında, Kayserisporlu futbolcu Cangele'yi taciz ettiği, maçtan sonra da koridorda adı geçen futbolcuya saldırdığı iddialarının gerçeği yansıtmadığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Karşılaşma boyunca Cangele'nin, İbrahim Toraman'a ve diğer futbolcularımıza yaptığı fair-play dışı davranışları tüm spor kamuoyu görmüştür. Diğer taraftan, Cangele'nin, Beşiktaş'a karşı oynadığı maçlarda futbolcularımızı tahrik etmek için özel bir çaba gösterdiği herkes tarafından bilinmektedir. Sakaryaspor'da forma giydiği dönemde de kalecimiz Runje'ye tükürmüş, fair-play dışı davranışları nedeniyle bu maçtan sonra da haftalarca tartışılmış bir futbolcudur.

Kayserispor Kulübü'nün, Cangele gibi sahada rakip futbolcularla diyalogları ve davranışları her zaman gündeme gelen bir futbolcuyu savunması, futbolcumuz İbrahim Toraman'ı ağır ithamlarda bulunarak suçlaması, maçtan 3 gün sonra böyle bir açıklama yayınlaması anlaşılmaz bir tutumdur."

Açıklamada, "Kayserispor Kulübü'nün, kulübümüzün iç işleri ile ilgili bir konuda yorumda bulunmasını yadırgadığımızı ve anlam veremediğimizi, sahada olanın sahada kalması gerektiği düşüncesinde olduğumuzu, ayrıca sportif mücadelelerde, spor ailesi içinde kulüplerimizin kalıcı olduklarını ve Kayserispor gibi değerli bir kulübümüzle dostluğumuzun her zaman baki kalacağını kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız" denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*