Beşiktaş'tan örnek davranış

Beşiktaş'tan örnek davranış.23925
  • Giriş : 11.09.2008 / 16:19:00

İstanbul Güngören'de 27 Temmuz 2008 tarihinde araç trafiğine kapalı cadde üzerinde çöp kutularına yerleştirilen parça tesirli 2 bombanın 10 dakika arayla patlatılması sonucu 17 kişi hayatını kaybetmiş, 154 kişi de yaralanmıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yaşanan bu üzücü olayın ardından bir çok yardım sever hayatını kaybeden insanların alilerine ve yaralılara destek vermek için seferber olmuştu.

O gün yaşanan olayda yaralanan ve patlamadan sonraki tedavisinde 5 ameliyat geçiren Buse Hazarlı Beşiktaş'ı tutuyordu. Odasının perdelerinden, yatak çarşafına kadar hayatının her yanı Siyah-Beyaz olan Buse'nin yaşadığı üzücü olay Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'i de etkilemişti. Demirören geçtiğimiz günlerde Buse'nin tüm eğitim masraflarını karşılayacağını belirtimiş, ayrıca tedavisi süresince kullanacağı tekerlekli sandalye ve futbolcuların imzasının yer aldığı Beşiktaş forması hediye etmişti.

Bugün ise Beşiktaş Genel Sekreteri Kenan Öner, yönetim Kurulu üyesi Behçet Ümitlen, kaptan Matias Delgado, İbrahim Toraman ve Tomas Zapotocny Buse'yi tedavisinin sürdüğü evinde ziyaret ettiler.

Buse'nin evinde gerçekleşen ziyarette Kenan Öner yaptığı açıklamada genç kıza moral verdi. Öner şunları söyledi:

"Böyle bir olayın yaşanmasını asla istemezdik ama hayattan da dersler çıkarmamız lazım. Sen pozitif bir insansın. Daha önce gazetelerde okuduğumuz kadarıyla seni çok sevmiştik ama tanışınca daha da çok sevdik. Nasıl iyi bir Beşiktaşlı olduğunu gördük. İnanıyorum ki; en kısa zamanda eski sağlığına kavuşacaksın ve İnönü Stadı'ndaki yerini alacaksın."

Buse ile yakından ilgilenen Siyah-Beyazlı futbolcular ise verdikleri imzalı formalarla genç kızı mutlu ettiler. Futbolcular ayrıca Buse'yi en kısa zamanda tribünde görmek istediklerini belirttiler ve bu haftasonundaki rakibimiz Trabzonspor'u yenmemiz halinde, galibiyeti O'na armağan edeceklerini söylediler.

Buse Hazarlı ise hayatının en heyecanlı gününü yaşadığını belirterek, "Beşiktaş'ın futbolcularının odama kadar geleceğini hayal bile edemezdim. Buna vesile olan olayın hiç yaşanmamasını isterdim ama bugün en mutlu günlerimden biri. Bana destek olan Beşiktaş Kulübü'ne, Başkanımıza, yöneticilerimize ve futbolcularımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Aldığım güçle en kısa zamanda ayağa kalkıp bu ilgi ve desteğe layık olacağım" şeklinde konuştu.

Buse'nin annesi Aysel Hazarlı ve babası Yalçın Hazarlı'da duygularını şöyle dile getirdi:

"Kızımın fanatikliği hepimizden fazla. Odasını Siyah-Beyaz'a boyatmak istiyor. Kıyafetlerinden aksesuarlarına kadar her şeyin içinde Beşiktaş var. Bu nedenle bize destek olan Beşiktaş Kulübü Başkanı'na, Yöneticilerine ve futbolcularımıza çok teşekkür ediyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*