Beşiktaş'tan sert tepki

Beşiktaş'tan sert tepki.15440
  • Giriş : 02.11.2007 / 15:11:00

Turkcell Süper Lig'de yarın yapılacak Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi öncesi Fenerbahçe Kulübü'nün yaptığı açıklamaya, Beşiktaş Kulübü'nden yanıt geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Siyah-beyazlı kulüp, Fenerbahçe Kulübü'nün resmi internet sitesinden “Derbide kazanan sadece Futbol olsun” başlığıyla yaptığı açıklamaya, kendi internet sitesinden, “Biz de futbolun kazanmasını istiyoruz” başlığı altında, ezeli rakibinin yönetimini hedef alan sert bir bildiriyle karşılık verdi.

“Fenerbahçe Spor Kulübü bugün, 'Derbide kazanan sadece Futbol olsun' başlığı ile son derece talihsiz bir açıklama yayınlayarak, 'Şampiyonluk sahada kazanılmaz' zihniyetini bir kez daha sergilemiştir” denilen açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Kulübümüzün bu sezon yaşadığı hakem hataları ortadayken, takımımızın minimum 5 puanı hakem hataları neticesinde kaybedilmişken ve bunun sonucunda derbi maçın hakem yönetimi konusunda endişelenmesi gereken tarafın kulübümüz olması gerekirken, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün derbi maçın hakeminin atanmasına yönelik yaptığı bu garip açıklamayı tüm kamuoyu gibi büyük bir şaşkınlıkla karşılıyoruz.
Biz Beşiktaş Jimnastik Kulübü olarak, Beşiktaşlılık duruşu ve fair play ruhu gereği, ülkemizin birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacı olduğu böylesine hassas bir dönemi de göz önüne alarak, ortamı germemek adına derbi maç öncesi sessiz kalırken, Fenerbahçe Spor Kulübü 'büyük kulüp' olmanın sorumluluklarını bir kez daha unutarak hareket etmiş, büyüklüğüne yakışmayan küçültücü açıklamalarda bulunmuştur. Fenerbahçe'nin bu tutumunu, özellikle toplumumuzun gergin ve üzgün olduğu bu dönemde etik ve doğru bulmuyoruz.”

“FENERBAHÇE, YİNE SAHAYA ÇIKMADAN MAÇI KAZANMAKİSTEMEKTEDİR”

Fenerbahçe Kulübü'nün bu açıklamasıyla, yarınki derbide olası bir mağlubiyetin faturasını şimdiden Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu'na kesmiş olduğu iddia edilen açıklamada daha sonra şöyle denildi:

“Fenerbahçe Spor Kulübü bu talihsiz açıklaması ile karşılaşma oynanmadan hakemi suçlu ilan etmiş, olası mağlubiyetinin faturasını şimdiden MHK'ya kesmiş, maç sonu herkesçe bilinen gündem değiştirme yöntemini şimdiden hazırlamıştır. Fenerbahçe Spor Kulübü yine sahaya çıkmadan maçı kazanmak istemektedir.

Bu çirkin yöntem, sadece Beşiktaş Jimnastik Kulübü, Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu'na karşı değil, karşılaşmanın sonucunun etkileyeceği diğer Turkcell Süper Lig kulüplerine, hem Beşiktaş, hem Fenerbahçe taraftarlarına dolayısıyla da Türk futboluna ve tüm spor kamuoyuna karşı yapılmış büyük bir saygısızlıktır.

Beşiktaş'ın bugüne kadar kazandığı her kupada, her puanda alnının teri vardır. Beşiktaş şerefiyle oynamış, hakkıyla kazanmıştır. Beşiktaş'a dil uzatanları, önce kendi geçmişlerine bakmaya davet ediyoruz.

Yarınki derbi maçta, her iki takıma da başarılar diliyor, hak edenin kazanmasını temenni ediyoruz.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious