Beşiktaş'tan yabancı hakem talebi

Beşiktaş'tan yabancı hakem talebi .19095
  • Giriş : 22.10.2007 / 10:08:00

Son haftalarda hakem hatalarında canı yanan Beşiktaş, derbiler için yabancı hakemlerin gelmesini istiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beşiktaş Asbaşkanı Levent Erdoğan, sabırla hakem hatalarının son bulmasını beklerken, Trabzonspor maçında da önemli bir hakem hatasına maruz kaldıklarını ifade etti.

Bu kadar üst üste gelen hataların ardından hiç arzu etmeseler de akıllarına yabancı hakemlerin geldiğini belirten Erdoğan, "Hiç arzu etmesek de hatalar devam ederse artık özellikle derbilerde yabancı hakemlerin çare olarak düşünülme zamanı gelmiş gibi gözüküyor. Bu durum mevzuatlara aykırı ama hatalar da bir türlü bitmiyor. Şampiyonluğumuzu tehlikeye sokacak hatalar yapılıyor.'' dedi. Rüştü'ye gösterilen kırmızı kartın tamamen haksız olduğunu, bunun görüntülerden açık bir şekilde tespit edildiğini kaydeden Erdoğan, "Yardımcı hakemin yaptığı hata maalesef maçın sonucuna tesir edebilirdi. Hakem hataları, artık bize bu hataların kasıtlıymış gibi gözükmesine neden oluyor.'' şeklinde konuştu. Rüştü'nün bu cezasının kaldırılması için Futbol Federasyonu'nun gerekli kurullarına başvuruda bulunacaklarını dile getiren Erdoğan, "Ancak sanıyoruz ki, başvurumuz kadıyı kadıya şikayet etmek durumunda kalacaktır.'' yorumunda bulunarak sözlerine şöyle devam etti: "Bu bakımdan da bu hatanın düzelmesi yolunda fazla ümitli değiliz. Daha önce Ankaraspor maçında verilmeyen bariz golümüzün ardından haksız yere sarı kart gören Nobre'nin bu kartının kaldırılması için yaptığımız başvuru dikkate alınmadı." Trabzonspor galibiyetiyle Siyah-Beyazlı takımın yükseliş dönemine geçtiğini de vurgulayan Erdoğan, "Trabzonspor maçı bizim için çok önemliydi. Ya galip gelip yükselişe geçecektik ya da duraklama haftalarından gerileme haftalarına geçecektik. Trabzonspor galibiyeti Futbol takımında duraklama devrini bitirerek, yükseliş devrini başlatmıştır." dedi.

Süper Lig'de Trabzonspor'u yenerek haftayı 3 puanla kapayan Beşiktaş'ta gözler Şampiyonlar Ligi'ne çevrildi. Siyah-Beyazlılar, çarşamba günü İnönü'de Liverpool'la oynayacakları maçın hazırlıklarına başladı. Sağanak yağmur altında basına kapalı olarak gerçekleştirilen antrenmanda, Trabzonspor maçında forma giyen oyuncular koşu yaptıktan sonra çalışmayı tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious