Beşir Atalay, demokrasiyi teröre kurban etmeyeceğiz!

Beşir Atalay, demokrasiyi teröre kurban etmeyeceğiz!.7797
  • Giriş : 18.11.2007 / 12:37:00

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, demokrasiyi hiçbir zaman teröre kurban etmeyeceklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Atalay'ın başkanlık ettiği; Diyarbakır Valiliği'nde Van, Tunceli, Muş, Mardin, Siirt, Bingöl, Bitlis, Şanlıurfa, Hakkari, Şırnak il valileri, il emniyet müdürleri ile il jandarma komutanlarının katıldığı toplantı basına kapalı olarak devam ediyor.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, toplantı öncesi yaptığı açıklamada, demokrasiyi hiçbir zaman teröre kurban etmeyeceklerini vurguladı. Amacın, birlik beraberlik içinde yaşamak olduğuna dikkat çeken Bakan Atalay, bunun için bölgeye sosyal ve ekonomik yönden yatırım seferberliği başlattıklarını söyledi.

Terör örgütünün bu yatırımlardan rahatsız olduğunu dile getiren Atalay, bölgedeki güvenlikle birlikte vatandaşın huzur ve güven içinde yaşamasını sağlamaya çalıştıklarını belirtti.

Valiler toplantısının güvenlik ve bölgeye yatırımlar başlığıyla iki konu üzerinde yapılacağını anlatan Atalay, hükümet olarak önceliklerinin refah, demokrasi, kalkınma ve adalet olduğunu kaydetti.

Bakan Atalay'ın, bölge illerinin valileri, il emniyet müdürleri ve il jandarma komutanlarıyla bölgedeki güvenlik ve yatırımları görüşeceği toplantı başladı. Toplantı, basına kapalı olarak devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious