Beşir Atalay, şehirlerin güvenliği hakkında bilgi verdi

Beşir Atalay, şehirlerin güvenliği hakkında bilgi verdi.10128
  • Giriş : 01.03.2008 / 17:27:00

Atalay, kentlerde kapkaç olaylarında yüzde 70'lere varan azalma yaşandığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, şehirlerin güvenliği konusunda bilgi verdi ve trafik kurallarının hiçbir ayrım yapılmadan direksiyonda oturan herkese uygulanacağını açıkladı. Atalay, kentlerde kapkaç olaylarında yüzde 70'lere varan azalma yaşandığını da belirtti.

Ankara'da Pursaklar Belediyesi tarafından düzenlenen Şehircilik Konferansı'na katılan Bakan Atalay'a göre, şehirlerde suç işlemek daha kolay. Devlete düşen ise bunu önlemek.

Atalay, "Kentler özellikle bayanlar açısından korkulur hale gelmişti. Şükür bugün kapkaç konuşulmuyor. Örneği sergilenmiyor. Vatandaşta kapkaç korkusu yok oldu. Çok ciddi bir azalma var, yüzde 70 civarında. Önleyici tedbirler alındı" dedi.

Beşir Atalay, hızlı şehirleşmenin getirdiği gecekondulaşma ortamının da bazı suç türlerini ürettiğine dikkat çekti.

Atalay, "Bizde bekçi sistemi yok ama büyükşehirlerde özellikle geceleri her sokaktan polis arabası en az bir defa geçecek" dedi.

Atalay'ın iddialı olduğu bir diğer konu ise trafik kurallarının uygulanması. İçişleri Bakanı kararlı konuştu ve trafik polisinin herkese eşit davranacağını söyledi.

Atalay, "Kimse kırılmasın, trafik kurallarına uymayanlara müsamaha gösterilmeyecek" dedi.

Atalay ayrıca, "Hiçbir ayrım yapılmadan direksiyonda olan herkes sürücüdür. Trafik polisi kimsenin eğitimine, statüsüne, kariyerine bakmaz. Direksiyonda ise ve sürücü ise trafik kurallarına uyup uymadığına bakar ve cezasını da ona göre uygular. Bunda kararlıyız" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious