Beşir Atalay: "doğuda umutsuz insan kalmasın!"

Beşir Atalay:
  • Giriş : 19.11.2007 / 16:12:00
  • Güncelleme : 19.11.2007 / 17:44:10

Diyarbakır'da yapılan 'Bölge Valiler Toplantısı'nda bölge vatandaşlarına sevgi gösterilmesi istendi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Diyarbakır, Van, Tunceli, Muş, Mardin, Siirt, Bingöl, Bitlis, Şanlıurfa, Hakkari, Şırnak illerinin valileri, emniyet müdürleri ile jandarma komutanlarının katıldığı toplantı, dün akşam saat 20.00'ye kadar sürdü.

Diyarbakır Valiliği'nde basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıda, bölgenin sorunları, yapılacak yatırımlar, asayiş ve güvenlik, atılması gereken adımlar gibi konular görüşüldü.

İl valileri, görev yaptıkları yerlere ilişkin çalışmaları ve sorunları tek tek slayt eşliğinde İçişleri Bakanı Beşir Atalay'a anlattı.

Yatırımların bölge halkı tarafından nasıl karşılandığının konuşulduğu toplantıda, son dönemde halkın huzurunu bozmaya yönelik terör örgütü PKK tarafından yapılan eylemler de önemli bir yer tuttu.

Emniyet müdürleri ile jandarma komutanları, illerindeki asayiş olayları başta olmak üzere terör hareketleri hakkında detaylı bilgi aktardı.

2 bölüm halinde yapılan toplantının ilk bölümüne valiler, emniyet müdürleri ile jandarma komutanları katıldı. Dün akşam saat 18.00 sıralarında başlayan toplantının ikinci bölümünde ise, Bakan Atalay ile valiler Diyarbakır Valiliği Toplantı Salonu'nda yeniden bir araya geldi.

Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal başkanlığındaki il emniyet müdürleri de Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nde toplandı.

Şehir merkezlerindeki terör olaylarının masaya yatırıldığı toplantıda, vatandaş-polis işbirliği başta olmak üzere toplum destekli polis projesi ele alındı.

'Bölge Valiler Toplantısı'nda İçişleri Bakanı Beşir Atalay, valilere vatandaşın sorunlarının çözümüne yardımcı olmalarını istedi.

Vatandaşlara her zamankinden daha fazla sevgi ve şefkatin gösterilmesi gerektiğini anlatan Atalay, devletin temsilcilerinin valiler olduğunu vurguladı.

Vatandaşın güveninin çok önemli olduğuna dikkat çeken Atalay, devlete güven tesisini de valilerin, kaymakamların sağlayacağını dile getirdi.

Teröristle vatandaşın ayırt edilmesinin çok önemli olduğunu vurgulayan Atalay, hukuk uygulanırken insan haklarından da asla ödün verilmemesi gerektiğini belirtti.

Valilerden vatandaşların her sıkıntısında yanlarında olmalarını isteyen Atalay, bölgede çaresiz ve umutsuz hiçbir insanın kalmaması için çalışılması talimatı verdi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious