Beslediği kuşu sağlık ekiplerine vermedi

  • Giriş : 07.01.2006 / 00:00:00

Erzurum'un Maksut Efendi Mahallesi'nde polislerin de katıldğı bir operasyonla Tarım İl Müdürlüğü'ne bağlı ekipler vatandaşların kümes hayvanlarını topladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kuş gribi vakasına rastlanılan Maksut Efendi Mahallesi'nde polis yardımı ile kümes hayvanları toplatıldı. Toplama çalışmaları esnasında ortopedik engelli bir genç, beslediği evcil güvercinleri yetkililere teslim etmedi. Erhan Ateş, kuşları çok sevdiğini ve bunların itlaf edilmesine vicdanen razı olmadığını kaydetti. Annesi Dürüye Ateş'in "Oğlum kuşlarını görevlilere teslim et" çağrısına da olumsuz cevap veren Ateş, "Annem tavuklarını versin. Ama ben kuşlarımı vermeyeceğim." dedi.
Ateş, ahırda basın mensuplarına beslediği güvercinleri gösterirken içeriye Tarım İl Müdürlüğü'ne bağlı toplama ekipleri girdi. Ekipler Dürüye Ateş'in tavuk ve ördeklerini toplayıp çuvala koyarken, Erhan Ateş ise kuşlarını görevlilere teslim etmedi.
Bu arada Gökhan Bayram isimli vatandaşa ait bir kedinin tavuklarla aynı kümeste "minnoş" isimli bir kedinin de hastalık belirtisi göstermesi üzerine sahibi tarafından bir çuvala konularak Tarım İl Müdürlüğü'ne bağlı toplama ekiplerine teslim edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious