Beşşar Esad, Mahmud Abbas'ı kabul etti

  • Giriş : 20.01.2007 / 00:00:00

Filistinli gruplarla temaslarda bulunmak üzere Şam'a gelen Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad tarafından kabul edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Görüşmede Filistin - Suriye ilişkileri ile Ortadoğu meselelerinin ele alındığı bildirildi. Filistin Haber Ajansı'ndan yapılan açıklamada, görüşmelerin İsrail'in işgal ettiği topraklardan çekilmesiyle Ortadoğu'da barış sürecinin sağlanabileceği konusunda yoğunlaştığı kaydedildi.

Esad - Abbas görüşmesinde Filistin'deki iç çatışmalar da ele alındı. Mahmud Abbas, ulusal birlik hükümetinin kurulmasıyla Filistin üzerindeki amborgonun kaldırılacağını ifade etti. Abbas, iç çatışmaların kabul edilmez olduğunu vurgulayarak, "Halkımızın en önemli meselesi İsrail işgalidir" mesajını verdi.

Abbas'a Şam ziyaretinde Filistin Kurtuluş Örgütü'nün başmüzakerecisi Saib Erekat ile El Fetih Merkez Komitesi Üyesi Nasır Yusuf da eşlik ediyor.

Mahmud Abbas'ın Şam'da Hamas'ın sürgündeki lideri Halid Meşal'le de bir araya gelmesi bekleniyor. Abbas, Meşal'le görüşüp görüşmeyeceğini sorulması üzerine havaalanında yaptığı açıklamada, tüm Filistinlilerle birlikte bir toplantıya katılacağını ve bu toplantıya gelen herkesle görüşeceğini söylemişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious