Bestekâr Hüsnü Üstün'e saygı gecesi

Bestekâr Hüsnü Üstün'e saygı gecesi.9076
  • Giriş : 11.03.2009 / 15:08:00

Ünlü bestekâr Hüsnü Üstün sevenleriyle buluşuyor. Türk müziğine besteleriyle hayat veren Hüsnü Üstün, “Yaşayan Bestecilere Saygı” programına konuk oluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Program 13 mart Cuma akşamı Altunizade Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü'nce düzenlenen “Yaşayan Bestecilere Saygı” programının Mart ayı konuğu usta bestekâr Hüsnü Üstün… Emin Ongan yönetimindeki Üsküdar Musiki Cemiyeti'nde aldığı köklü mûsıki eğitimini konservatuar deneyimiyle pekiştiren Hüsnü Üstün, pek çok sevilen besteye imza attı. Bunlar arasında “Kaşın gözün şöyle dursun, nazın beni öldürecek”, “Seni seven olabilir, sen onlara dönüp bakma”, “Düşeceksin dillere”, “Benim aşktan yana şansım açıldı” ilk anda akla gelenler…

İBB Kültür A.Ş tarafından organize edilen program, 2 bölümden oluşuyor. İlk bölümde Udî Hüsnü Üstün ve Grup Vuslat mini bir konser verecek. Bu bölümde dinleyenleri bir sürpriz bekliyor. İkinci bölümdeyse usta sanatçı İbrahim Şirin, Hüsnü Üstün'ün bestelerini seslendirecek. Konser, konuk solistler Figen Yalçınkaya, Gültekin Çilekar, Necla Yıldırım ve Şeyda Sevinçli'nin yorumlarıyla sona erecek.

Altunizade Kültür ve Sanat Merkezi'nde 13 Mart 2009 Cumartesi akşamı saat: 20.00'de gerçekleştirilecek olan konsere giriş ücretsizdir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*