BES'ten memur zammı yorumu: Sadaka!

BES'ten memur zammı yorumu: Sadaka!.8262
  • Giriş : 30.06.2009 / 16:00:00
  • Güncelleme : 30.06.2009 / 16:09:06

Bağımsız Eğitimciler Sendikası Genel Başkanı Avcı, memur ve sözleşmelilerin maaş zammına tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Avcı yaptığı yazılı açıklamada, memur ve sözleşmeli maaşlarına yapılan yüzde 4.5 oranındaki artışı, ''sadaka gibi zam'' olarak gördüklerini ifade etti.

Kamu çalışanlarının artık hükümetten umudunu kesmiş olduğunu ileri süren Avcı, memurların yapılan zamdan büyük hoşnutsuzluk duyduğunu ve hükümetten acilen iyileştirme beklediğini kaydetti.

Avcı, ''Giderek eriyen alım gücü ve gerçekçi olmayan maaş artışları nedeniyle sağlıklı beslenemeyen ve gelirlerinin büyük bölümünü sağlık, ısınma, beslenme ve kira gibi zorunlu ve vazgeçilmek giderlerine harcayan kamu çalışanları, Temmuz ayı itibariyle gelir vergisi payının artması nedeniyle kaşıkla verilen zamlarını, kepçeyle vergi adı altında geri ödeyeceklerdir'' dedi.

Kamu çalışanlarının, 2009 yılı boyunca elektriğe, şebeke suyuna, temel gıda maddelerine ve doğal gaza yapılan fahiş oranlardaki zamlar yüzünden yüzde 40'dan fazla gelir kaybına uğradığını savunan Avcı, ''Hükümetin açıkladığı zamlı memur maaşlarının külliyen gerçek dışı ve saptırılmış rakamla ifade edildiğini'' ileri sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*