'Beyaz Cennet' yeni yıla hazırlanıyor

'Beyaz Cennet' yeni yıla hazırlanıyor.21349
  • Giriş : 29.12.2007 / 11:05:00

Kurban Bayramı'nda hareketli günler geçiren Uludağ'daki işletmeler, yeni yıla ''Beyaz cennet''te ''merhaba'' demek isteyen tatilciler için hazırlıklarını sürdürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Genel Sekreteri Işık Uğurtuğ, kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ'da faaliyet gösteren otellerin, Kurban Bayramı telaşının bitmesinin ardından yılbaşı tatili hazırlıklarına aralıksız devam ettiklerini söyledi.

Birçok kişinin, 31 Aralık tarihinin pazartesi gününe denk gelmesi nedeniyle yeni yıl tatilini aralıksız 4 gün geçirmek için planlar yaptığını anlatan Uğurtuğ, bu durumun da işletmeciler açısından iyi bir fırsat olduğunu vurguladı.

Uludağ'ın, "Kayak" denilince Türkiye'de akla gelen başlıca merkezlerden biri olduğunu ifade eden Uğurtuğ, "Kurban Bayramı'nda yüzleri güldüren tatilcilerin yılbaşında da dağa akın etmelerini bekliyoruz. Uludağ'da, kar kalınlığı kayak yapmaya son derece elverişli. Meteoroloji yetkilileri, bu durumun devam edeceğini söylüyorlar. Özetle, Uludağ, karlı ortamda yeni yıla girmek isteyenler için ideal bir mekan olacak" dedi.

Uğurtuğ, "Beyaz cennette, yeni yıl için birçok sanatçının sahne alacağı çeşitli eğlenceler düzenlenecek. Şu anda oldukça yoğun bir talep var. Hatta birçok otel, şimdiden yüzde 100 doluluk oranına ulaştı" diye konuştu.

Uludağ'da faaliyet gösteren otellerin, hareketli geçen bayram tatilinin ardından yılbaşına yönelik paket programlar hazırladıklarını belirten Uğurtuğ, bu programların içeriğinin tesislerin imkanlarına göre değiştiğini, ancak yemek, teleski-telesiyej bileti, içecek ve yılbaşı balosu gibi hizmetlerin standart olarak verileceğini bildirdi.

Bayram tatilinde olduğu gibi yeni yılda da daha çok iç pazardan konukların ağırlanacağını ifade eden Uğurtuğ, "Yılbaşı için yoğun olarak iç pazardan ilgi görüyoruz. Yabancı turistler, genellikle yeni yıla ülkelerinde girmeyi tercih ediyorlar. Yurtdışından, özellikle Rusya'dan gelmesini beklediğimiz konukları, yeni yıldan sonra ağırlayacağız" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious