Beyaz Hoca'ya suç duyurusu

Beyaz Hoca'ya suç duyurusu.7243
  • Giriş : 12.07.2006 / 00:00:00

Antalya Valiliği, kamuoyunda "Beyaz Hoca" olarak bilinen Zekeriya Beyaz hakkında, 'uydurma isnat ve iftira' iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Savaş Ay'ın hazırladığı ve Star televizyonunda yayınlanan 'A Takımı' adlı programda, Antalya'da görev yapan vali yardımcılarından birisinin 'İsraillilere emlakçı gibi toprak satışı yaptığı'nı iddia eden Prof. Dr. Zekeriya Beyaz'ın bu çıkışı başına iş açtı. Prof. Beyaz'ın, A Takımı adlı programda dile getirdiği iddiasının 10 Temmuz tarihli Yenigün Gazetesi'nde yayınlanması üzerine harekete geçen Antalya Valiliği araştırma ve soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında bilgisine başvurulmak istenen Prof. Dr. Zekeriya Beyaz'a ulaşamayan Antalya Valiliği, konu hakkında yazılı açıklama yaptı. Valilikten yapılan açıklamada, araştırma ve soruşturma kapsamında bilgisine başvurulmak üzere müteaddit defalar aranan Prof. Dr. Zekeriya Beyaz'ın, "Bilgi ve mesaj bırakılmasına rağmen televizyonda iddia ettiği beyanlarını teyitten imtina ettiği ve telefonlara ısrarla geri dönüş yapmadığı" hatırlatılarak şöyle denildi:

"Konuya ilişkin olarak yapılan ön inceleme ve araştırma raporunda Antalya ilinde halen görevli bulunan vali yardımcılarının hiç birisinin iddia edildiği üzere, herhangi bir faaliyetinin tespit edilmediği anlaşılmakla, Prof. Dr. Zekeriya Beyaz hakkında uydurma isnat ve iftira nedeniyle Antalya Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunulmasına karar verilmiştir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious