Beyaz Melek, Houston Film Festivali'nde ilk 5'e kaldı

Beyaz Melek, Houston Film Festivali'nde ilk 5'e kaldı.36871
  • Giriş : 18.04.2008 / 11:25:00

Mahsun Kırmızıgül'ün yönetmenliğini yaptığı 'Beyaz Melek' 450 film arasından ilk 5'e kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, ''Beyaz Melek'', festival kapsamında Amerikalı izleyicilerle buluştu. ''Beyaz Melek''in prömiyerinde seyirci sayısı 250 kişiyi aşınca festival yetkilileri filmi 750 kişilik salona taşıdı.

İlk kez bir Türk filminin katıldığı festivalde, ''Beyaz Melek''in de ''Altın Remi'' ödülünü almak için yarışacağı uzun metraj kategorisine 450 film başvurdu. Festival komitesi, 450 film arasından 52 film seçti. Seçilen 52 filmin içinden jürinin değerlendirmesi sonucunda Beyaz Melek ilk beşe kaldı.

Mahsun Kırmızıgül'ün ilk yönetmenlik deneyimi olan ''Beyaz Melek''te Kırmızıgül'ün yanı sıra Sarp Apak, Ali Sürmeli, Arif Erkin, Bilge Zobu, Cihat Tamer, Cezmi Baskın, Deniz Oral, Emel Sayın, Erol Demiröz, Erol Günaydın, Fadik Sevin Atasoy, Fırat Danış, Gazanfer Özcan, Hüseyin Avni Danyal, İlkay Saran, Lale Belkıs, Necmi Yapıcı, Nejat Uygur, Nurşin Demir, Salih Kalyon, Suna Selen, Tanju Tuncel, Toron Karaca, Tomris Oğuzalp, Yağmur Dilan Bozacı, Yavuz Bingöl, Yıldız Kenter ve Zeynep Tokuş rol alıyor.

Bir grup insanın hayata ve birbirlerine duyduğu aşk ve sevginin anlatıldığı filmin 7 hafta süren çekimleri İstanbul, Adapazarı, Tuz Gölü ve Diyarbakır'da yapılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious