'Beyaz Melek' ABD'de 2 ödül aldı

'Beyaz Melek' ABD'de 2 ödül aldı.33012
  • Giriş : 21.04.2008 / 20:57:00

Beyaz Melek, ABD'de düzenlenen Houston Film Festivali'nde ''En İyi Uluslarası Yabancı Film'' ile ''Jüri Özel En İyi Yönetmen Ödülü''nü kazandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

41'inci Uluslararası Houston Film Festivali'nde Türkiye adına yarışan Beyaz Melek, 19 Nisan'daki ödül gecesinde iki dalda önemli ödüller alarak geceye damgasını vurdu.

Festival; daha önce ilk ödüllerini alan Steven Spielberg, George Lucas, Coen Kardeşler, Ridley Scott, Brian de Palma, Oliver Stone, David Lynch gibi ustaları dünya sinemasına kazandırması açısından büyük önem taşıyor.

Festivalde En İyi Uluslarası Yabancı Film ödülü Beyaz Melek seçildi. Jüri Özel En İyi Yönetmen Ödülü Mahsun Kırmızıgül’e verildi.

Festival başkanı Hunter Todd, "Festivalimizde bu akşam 41 senedir aramızda olmayan bir bayrak Beyaz Melek’in başarısı ile dalgalanacak. Beyaz Melek olağanüstü ve muhteşem bir yapım. Son dönemlerde izlediğim en vurucu film. Daha önce bu festival dünya sinemasına yön veren çok önemli yönetmenlerin ilk ödüllerini vermiştir. İşte bu gece jüri en iyi yönetmen ödülünüde yaptığı filmle başarılı yönetmen Mahsun’a aynı şansı getireceğine inanıyorum" dedi.

Ödül töreninde Fadik Sevin Atasoy ile birlikte sahneye çıkan Mahsun Kırmızıgül mutluluktan sevinç gözyaşlarını tutamadı.

Ödül töreninde Türkiye Kültür Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürü Abdurahman Çelik ve Houston Türkiye Konsolosu Atilla Uzer geceye katılarak sanatçıların mutluluklarını paylaştı.,

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious