Beyaz Melek' ten gişe rekoru!

Beyaz Melek' ten gişe rekoru!.16054
  • Giriş : 07.12.2007 / 11:08:00

Mahsun Kırmızıgül'ün yönettiği ve başrolünü üstlendiği ''Beyaz Melek'' isimli film izleyici rekoruna gidiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yapım, 20 günde 970 bin seyirciyi sinema salonlarına çekti.

16 Kasımda 165'i Türkiye, 60'ı yurt dışında olmak üzere 225 kopyayla 260 salonda gösterime giren ''Beyaz Melek''e izleyi ilgisi sürüyor.

Gösterime girdiği tarihten bu yana 20 günde 970 bin izleyiciye ulaşan film, Avrupa gösterimlerinde de 150 bin seyirci topladı.

Filmin tanıtımını üstlenen Deep İletişim'in Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Filiz Öcal, yapımın gösterime girmesinden önce yüksek izleyici beklentileri bulunduğunu ve bunun elde edildiğini söyledi.

Filmin Almanya, İngiltere, Avusturya, Hollanda, Belçika, İsviçre, Danimarka ve Fransa'da 60 kopyayla gösterimde bulunduğunu ifade eden Öcal, ''Şimdi de film Arap ülkelerinden isteniyor. Gösterim tarihine yapımcılar karar verecek'' dedi.

Seyircinin ilgisinin süreceğine inandıklarını dile getiren Öcal, ''Bu rakam, bizim beklentimizin çok üstünde değil. Filme çok güvendiğimiz için aslında bekliyorduk. Şimdi de artarak devam ediyor, çok memnunuz'' dedi. Öcal, filmin Arap ülkelerinin yanı sıra İran ve Azerbaycan'da da gösterime girmesinin planlandığını kaydetti.

BEYAZ MELEK...

Mahsun Kırmızıgül'ün ilk yönetmenlik denemesi olan ''Beyaz Melek'' adlı filmde başarılı sanatçılardan oluşan bir kadro görev alıyor.

Filmde, Mahsun Kırmızıgül, Sarp Apak, Ali Sürmeli, Arif Erkin, Bilge Zobu, Cihat Tamer, Cezmi Baskın, Deniz Oral, Emel Sayın, Erol Demiröz, Erol Günaydın, Fadik Sevin Atasoy, Fırat Danış, Gazanfer Özcan, Hüseyin Avni Danyal, İlkay Saran, Lale Belkıs, Necmi Yapıcı, Nejat Uygur, Nurşin Demir, Salih Kalyon, Suna Selen, Tanju Tuncel, Toron Karaca, Tomris Oğuzalp, Yağmur Dilan Bozacı, Yavuz Bingöl, Yıldız Kenter ve Zeynep Tokuş rol alıyor.

Bir grup insanın hayata ve birbirlerine duyduğu aşk ve sevginin anlatıldığı filmin yedi hafta süren çekimleri, İstanbul, Adapazarı, Tuz Gölü ve Diyarbakır'da gerçekleştirildi. Filmde, olaylar şöyle gelişiyor:

Ali (Mahsun Kırmızıgül) ve Reşat (Sarp Apak), beyin kanseri olan babaları Ahmet'i (Arif Erkin) kemoterapi görmesi için İstanbul'a getirmiştir. Ahmet ağır tedaviye daha fazla katlanmak istemediğinden hastaneden kaçar. Oğulları peşine düşer ancak Ahmet onlardan kaçmayı başarır. Kaçarken kendini bir huzurevinde bulur. Huzurevi sakinleri, Ahmet'in çocukları tarafından terk edildiğini sandıkları için orada kalması konusunda ısrar ederler. Zorlukla konuşabilen Ahmet durumu kabullenir. Ali ve Reşat, Ahmet'i huzurevinde bulurlar. Ama mutlu göründüğü için bir süre orada kalmasına ses çıkarmazlar. Babalarının son günlerini mutlu geçirmesi, belki hiç işe yaramayacak ama çok acı verebilecek bir tedaviden daha önemlidir. Huzurevi sakinlerinin her birinin kendi hikayeleri ve dramları vardır. Ahmet, bunları öğrendikçe onlara daha yakınlaşıp her birini tek tek çok sever.

Ahmet'in misafir olduğu günün hemen ertesinde huzurevi sakinlerinden Yaşar Hoca (Bilge Zobu) ve Nebahat (Lale Belkıs) evlenecektir. Bu insanları çabucak benimseyen Ahmet, düğün masraflarını karşılamak ister. El birliğiyle güzel bir düğün yaparlar. Bununla yetinmeyen Ahmet, çiçeği burnunda çifti balayı için Diyarbakır'daki köyüne davet eder. Üstelik diğer huzurevi sakinleri de bu geziye davetlidir. Belki geriye kalan yıllarında böyle bir fırsatı bir daha yakalayamayacak olan bu yaşlı insanlar, teklifi coşkuyla kabul ederler. Hep beraber kiraladıkları bir minibüsle yola çıkarlar. Ancak yolculukları hiç sakin geçmez. Onlar için asıl macera bu yolculukla başlayacaktır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious