Beyaz Melek'i izleyen Erdoğan'dan gençlere tavsiye

Beyaz Melek'i izleyen Erdoğan'dan gençlere tavsiye.10958
  • Giriş : 27.12.2007 / 11:56:00
  • Güncelleme : 27.12.2007 / 11:50:48

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül'ün üstlendiği ''Beyaz Melek'' filmini izledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

ANKAmall Alışveriş Merkezi'ndeki AFM sinemalarında gösterilen filmi, eşi Emine ve kızı Sümeyye Erdoğan ile izleyen Recep Tayyip Erdoğan, çıkışta gazetecilerin filme ilişkin sorularını yanıtladı.

Filmi çok beğendiğini belirten ve yönetmen Mahsun Kırmızıgül ile filmde rol alan oyuncuları kutlayan Erdoğan, ''Tabii buranın en anlamlı mesajı, huzurevlerine bırakılan veya terkedilen annelerin babaların dramı ortaya konuyor. Bizler de huzurevlerini, darülacezeleri dolaştığımızda oralara bırakılıp terkedilen ve bir daha hiç aranıp sorulmayan anneleri babaları gördüğümüz zaman çok duygulanıyoruz'' dedi.

Toplumun ihtiyacı olan sevgi ve saygı gibi duyguların filmde çok iyi işlendiğini ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti:

''Tüm gençlere şunu bu film vesilesiyle hatırlatmak istiyorum; sizler anne babanız yanınızda yaşlandığında bırakın onları bu tür huzurevlerine bırakmayı, onları terkedilmiş herhangi bir evde tek başına bırakmayı, ne yapıp yapın onları da kendi yanınızda barındırın. Onlar da hayatı sizinle beraber yaşasınlar. Şahsen benim yaşamım da bu, anlayışım da bu. 'Artık annem babam yaşamlarını kendi evlerinde sürdürsünler' anlayışı zaten bizim değerlerimizle de örtüşmüyor. Bu, değerlerimizdeki erozyondur. Bu erozyondan kurtulup tekrar aslımıza dönmemiz, anne babalarımızdan kopuk bir yaşamı yaşamamamız lazım. Yanımızda ihtiyarlıyorlarsa, bizimle beraber yaşamalı, bizimle beraber son nefeslerine dek hayatlarını sürdürmeliler diye inanıyorum.''

Emine Erdoğan da bir gazetecinin, ''Filmi bayan bakış açısıyla nasıl değerlendiriyorsunuz, film hedeflediği mesajı verebiliyor mu?'' sorusu üzerine, ''Kesinlikle veriyor. Zamanlaması da çok doğru. Bu konuya temas ettiği için Mahsun Kırmızıgül'e teşekkür ediyorum. Hiç unutmayalım ki, bizler anne babamıza ne yaparsak aynı şeyi çocuklarımız da bize yapar. Herkesin bu filmi izlemesini ve gerekli dersi çıkarmasını istiyorum'' diye konuştu.

Filmde, aileleri tarafından huzurevine yerleştirilen bir grup yaşlının birbirlerine duydukları sevgi ve başlarından geçen olaylar anlatılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious