Beyaz Melek'i izleyip huzurevine koştular

Beyaz Melek'i izleyip huzurevine koştular.16054
  • Giriş : 30.12.2007 / 14:42:00

Huzurevinde buluşan farklı kültürden insanların yaşantısından kesitlerin sunulduğu "Beyaz Melek" filmini izleyen Kahramanmaraş Özel Rabia Arıkan İlköğretim Okulu öğrencileri huzurevine koştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Filmden etkilenerek huzurevine giden öğrenciler, yaşlılarla uzun uzun sohbet etme imkanı buldu. Huzurevi sakinlerinin nasihatlerini da dinleyen öğrenciler, ziyaretlerini sıklaştıracaklarını söyledi.

Öğrencilerden Sami Gümüşoluk, "Öğretmenimizle fırsat buldukça Huzurevi'ne geliyoruz. "Beyaz Melek" filminde huzurevinde yaşayan insanların hayatlarını gördük, çok duygulandık. Bir çok arkadaşımızla göz yaşlarımızı tutamadık. Bu filmle annemin ve babamın kıymetini daha iyi anladım. Yaşlandıklarında asla onları huzur evine bırakmam." dedi.

Asıl huzurevlerinin yaşlıların kendi evleri olduğunu belirten Sınıf Öğretmeni Bahtiyar Sirkeci de, "Biz çocuklarımıza iyi eğitim verirsek onlar da yaşlılarına bakarlar, huzurevlerine bırakmazlar. Huzurevlerinde de sadece kimsesiz yaşlılar kalır. Olması gereken de zaten budur."diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious