Beyaz Melek'in gişe gelirinin yarısı yaşlılara

Beyaz Melek'in gişe gelirinin yarısı yaşlılara.33012
  • Giriş : 14.01.2008 / 14:28:00

Huzurevlerinde kalan yaşlıların yaşamını konu alan ve yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül'ün yaptığı Beyaz Melek'in gelirinin bir kısmı huzurevlerine bırakılacak. 18 Ocak'tan itibaren Beyaz Melek filmini izlemek isteyenlerin bilete ödedikleri paranın yarısı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bu projeye ilişkin protokol Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu ile filmin yapımcı şirketi Boyut Film arasında imzalandı. Ceylan Otel'deki protokol törenine Bakan Çubukçu'nun yanısıra, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal İşler Başkanı Nükhet Hotar Göksel, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürü İsmail Barış, Beyaz Melek filminin yönetmeni Mahsun Kırmızıgül, yapımcılar Murat Tokat, Levent Üngör ile oyuncular Arif Erkin, Salih Kalyon, Sarp Apak, Tomris Oğuzalp gibi isimler katıldı.

Anlaşmaya göre 18 Ocak'tan 7 Şubat'a kadar Beyaz Melek filminin fişe hasılatının yüzde 50'si huzurevlerine aktarılacak. Bu paralar istenirse mevcut huzurevleri için kullanılacak istenirse yeni huzurevlerinin yapımı için harcanacak.

Törende konuşan Bakan Nimet Çubukçu, öncelikle filme emeği geçenlere teşekkür etti. Beyaz Melek'in izleyen herkesin beğenisini kazandığını belirten Çubukçu, "Verdiği mesajlarla unutulmuş kimi insani değerleri hatırlattı." dedi. Çok başarılı bir sosyal sorumluluk projesinin hataya geçirildiğini anlatan Çubukçu, "Yaşlılarımızın unutulmadıkları mesajı veren bir yardım olacak." şeklinde konuştu.

Filmin senaristi, yönetmeni ve oyuncusu Mahsun Kırmızıgül, "Bu filmin bu denli büyeyeceğini ve sosyal sorumluluk projesi haline geleceğini tahmin edememiştik. Ama 2007 yılının en çok izlenen filmi oldu. Yeni yılda da en çok izlenenler arasında. Yapımcıları bu filmden dolayı kutluyorum." dedi. Kırmızıgül, elde edilecek gelirin bir kısmının huzurevlerine aktarılacağını hatırlatarak insanları özellikle gençleri Beyaz Melek filmini izlemeye davet etti.

Yapımcı Murat Tokat ise projeden dolayı gurur duydukların belirterek, "Yapımcı firma olarak gelirin yarısını huzurevlerine ayıracağız" dedi. Tokat yılın en çok film izleme döneminin sömest tatili olduğunu belirterek özellikle bu dönemi seçtiklerini dile getirdi.


-MALATYA HUZUREVİ'NDEKİ ÖLÜM-


Toplantı sırasında Bakan Çubukçu Malatya Huzurevi'ne yaşamını yitiren Seher Us(84) ile ilgili soruyu da yanıtladı. Çubukçu, Malatya Huzurevi'ndeki olayın iki yaşlı kadın arasında çıktığını belirtti. Çubukçu, "Bir yaşlı diğerini, çoraplarını aldığı gerekçesi ile itti ve yere düşürdü. Çıkan sesler üzerine görevliler yanlarına geldi. Kendisinin herhangibir şikayeti olmamasına rağmen yere düşen Seher Us devlet hastanesine götürüldü. Yapılan muayenenin ardından huzurevine geri getirildi. Sabah bulantı ve kusma meydana gelince Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürüldü. Beyin MR'ı dahil tüm tetkikler yapıldı. Yaşlı kadının huzurevine geri götürülmesinde bir sakınca görülmedi. Geldikten bir gün sonra öldüğü anlaşıldı. Adli bir olay olarak değerlendirildi. Biz de idari soruşturma başlattık. Yaşlı kadının ölümü herkesi üzmüştür."

Bu kurumlarda çalışanların tamamının canavar gibi gösterilmesine tepki gösteren Bakan Çubukçu, "Bu insanlar büyük özveriyle çalışıyor. Çalışanların zan altında bırakılmaması gerekir. Bu olayda da herhangibir çalışanın suçu olmadığını düşünüyoruz. Hiçbirşeyin üzerine örtmek gibi bir niyetimiz yok. Kim şefkatle görev yapmıyorsa en ağır şekilde cezasını çeker. Olayları halının altına süpürmüyoruz" dedi.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious