Beyaz Mermer operasyonunda 8 kişi tutuklandı

  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

Denizli Emniyet Müdürlüğü ve Denizli Jandarma Alay Komutanlığı'nın ortaklaşa düzenlediği 'Beyaz Mermer Operasyonu'nda gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen aralarında 2 astsubay 1 uzman çavuşun da bulunduğu 49 kişiden 7'si tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gözaltına alınan aralarında jandarmanın Karahayıt Misafirhanesi'nde görevli Astsubay Başçavuş M.B, Pamukkale Jandarma Komutanlığında görevli Astsubay E.Y. ve Denizli İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli Uzman Çavuş M.Ç'nin de bulunduğu, 6'sı kadın 49 kişi Denizli Cumhuriyet Savcılığı'nda sorgulandı.

Sorgulamanın ardından 49 kişiden 7'si tutuklanırken, 3'ü serbest bırakıldı. Yabancı uyruklu 34 kadın ise Denizli Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesinde işlemleri tamamlandıktan sonra sınır dışı edildi. 5 kişinin ise sorgulanmasına devam edilecek.

'Beyaz Mermer Operasyonu'nda, "çıkar amaçlı suç örgütü oluşturarak halkın huzur ve güvenliğini bozmak, bu kapsamda insan ticareti, fuhuş, iş yeri kurşunlama, çek ve senet tahsil etme" suçlarından 83 kişi gözaltına alınmıştı. Bu kişilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda, 13 tabanca, 12 av tüfeği, bu silahlara ait çok sayıda fişek, 10 gram esrar, 1 dizüstü bilgisayar, kesici ve delici aletler ile çok sayıda çek ve senet ele geçirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious