Beyaz Saray Ahmedinejad'a vize vermiyor

  • Giriş : 23.03.2007 / 00:00:00

)-İran, Beyaz Saray'ın yarın Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde konuşma yapacak Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'a hâlâ vize vermediğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İran'ın nükleer programı hakkında BM Güvenlik Konseyi üyelerine bilgi vermek için ABD'ye gitmeye karar veren İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Beyaz Saray'dan şu ana kadar vize alamadı. İran Dışişleri Bakanı Yardımcısı Arab Aragci, Amerikan makamlarının en yakında vereceklerini taahhüt ettikleri vizenin kendilerine hâlâ ulaşmadığını açıkladı. Aragci, konuyla ilgili yazılı açıklamasında "Öyle gözüküyor ki Amerikan yönetimini İran'a karşı tek taraflı tutumunu vize başvurusunu reddederek sürdürecek. Birlemiş Milletler'e evsahipliği yapan bir ülkenin BM'ye üye olan bir ülkenin vize talebine karşı bu tutumu BM konsolsoluk kurallarının apaçık ihlali ve ABD'nin İran'ın nükleer programına karşı kötü niyetinin kanıtıdır" ifadelerini kullandı.
İran'ın resmî haber ajansı IRNA ise gelişmeyi, "Beyaz Saray İran Cumhurbaşkanı'na vize konusunda sorun çıkarıyor" başlığıyla duyurdu.
ABD Dışişleri Bakanlığı, pazartesi günü Ahmedinejad'a vize verilmesini onayladığını açıklamıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious