Beyaz Saray'dan Erdoğan açıklaması

Beyaz Saray'dan Erdoğan açıklaması.23570
  • Giriş : 19.04.2017 / 11:21:00

Beyaz Saray'dan Erdoğan-Trump görüşmesi ile ilgili açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beyaz Saray, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağı görüşmeye ilişkin Beyaz Saray Basın Sözcüsü Yardımcısı Sarah Huckabee Sanders'den açıklama geldi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı arayarak referandum sonuçları için tebrik etmesi ABD'de tartışma yarattı.

Basın mensuplarının, Trump'ın Türkiye'deki anayasa değişikliğini destekleyip desteklemediğini sorması üzerine Sanders, "Başkan'ın bir numaralı önceliğinin Amerikalılar güvende tutmak olduğunu düşünüyorum. Bu onun önceliği ve göreve geldiğinden bu yana odak noktası. Eğer Türkiye ve ya başka bir ülkeyle çalışması gerekiyorsa, bunu yapacaktır." ifadelerini kullandı.

"Muhalefetin referandum sonuçlarını kabul etmiyor, Trump'ın telefonu sonucu kabul ettiği anlamına mı geliyor" şeklindeki bir soruyu "Hayır" diye yanıtlayan Sanders, Avrupa İşbirliği ve Güvenlik Teşkilatı'nın (AGİT) bu konudaki raporunun bekleneceğini belirtti.

Sanders, "Onlar bu konuda en iyi uzmanlığa sahip. Normalde işlettikleri süreci işletip hazırlayacakları nihai raporu görmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

HABERTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*