Beyaz Saray'da bir ilk gerçekleşti

Beyaz Saray'da bir ilk gerçekleşti.19485
  • Giriş : 17.05.2008 / 20:23:00

Bush'un politikalarını eleştirmek için Beyaz Saray'da namaz kılındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ABD Başkanı George W. Bush İsrail ile Filistin arasında barış sağlamak amacıyla Ortadoğu'da bulunduğu sırada onun Ortadoğu politikalarını eleştiren göstericiler de Beyaz Saray'daydı.

Bush'un Ortadoğu politikalarını protesto eden göstericiler Washington'da Beyaz Saray önünde namaz kıldı. Namaz sonrası göstericiler "Özgür Filistin" pankartları açarak Bush'u protesto etti. Göstericiler namaz sonrasında ABD Başkanı Bush ve İsrailli liderleri "terörist" olarak nitelendirerek slogan attı. Beyaz Saray'da yapılan namazlı protestoya polis müdahale etmedi.

Bush Ortadoğu barışı için Mısır'da

ABD Başkanı George Bush Ortadoğu barışını Arap liderleri ile görüşmek için bugün Mısır'a gitti. Bush'u, Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek havalimanında karşıladı. Bush İsrail ile Filistin arasındaki barış görüşmelerine hareketlilik kazandırmak için dün Suudi Arabistan Kralı ile görüşmüştü.

"ABD İsrail ittifakı çok güçlü"

ABD Başkanı George Bush, ABD ve İsrail'in ittifakının sarsılamayacak kadar güçlü olduğunu da söyledi. İsrail'in 60. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in ev sahipliğinde düzenlenen "Yarına Bakış" konulu uluslararası konferans için geldiği bu ülkede parlamento (Knesset) üyelerine hitap eden Bush, sözlerine İbranice "Bağımsızlık gününüz kutlu olsun" diye başladı.

Bush, "Burada bulunmaktan onur duyuyorum. Amerika, dünyada İsrail'in en yakın müttefiki ve en iyi dostu olmasından gurur duyuyor. İttifakımız, sarsılamayacak kadar güçlüdür" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious