Beyaz Show Sertap Erener - İyileşiyorum klip ve sözleri

Beyaz Show Sertap Erener - İyileşiyorum klip ve sözleri.13000
20.04.2013 / 11:24:58

Beyaz Show'da dün akşam kelimenin tam anlamıyla "kahkaha tufanı" vardı. Sertap Erener'in İyileşiyorum klibi değiştiren Beyaz, bakın neler yaptı?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Beyaz, Sertap Erener'in Kral TV Türkiye Müzik Ödülleri'nde tanıttığı şarkısı "İyileşiyorum"u bambaşka bir hale soktu. Şarkının klibine giren Beyaz, sözlerini de değiştirerek stüdyodakileri ve ekranları karşısında Beyaz Show'u izleyenleri kahkaha krizine soktu. Özellikle üniversite öğrencilerinin her hafta Cuma akşam takip ettiği Beyaz Show, dünkü bölümüyle seyircilerden tam not aldı. Sertap Erener için "özel" hazırlanan Beyazıt Öztürk, yayınladığı kliple internette de tıklanma rekoru kırıyor.

Haber Aktüel de Beyaz Show'u takip eden medya organları arasındaydı. Beyaz'ın klibini sitemizden yayınladığımız anda okurlarımızın rağbeti ile karşılaştık. Beyazıt Öztürk'ü bu başarılı ve bir o kadar da komik şovundan ötürü tebrik ediyoruz.MAGAZİN TURU...

Çelik’in kadın kılığındaki fotoğrafları magazin gündemine damgasını vurdu. Geçtiğimiz hafta sosyal medyada en çok bu fotoğraflar konuşuldu. Kimileri ti’ye aldı, kimileri ünlü şarkıcının bu pozları verdiğine inanmadı, “Photoshop” dedi. İlk tepkilerin ardından Çelik, “Şizoid” adlı gösterisi için kadın kılığına girdiğini açıkladı.

“Şizoid”i ilk kez dostlarınıza sahnelemişsiniz. İlk gösteri de 12 Mayıs’ta, Anneler Günü’nde olacakmış. Neden bu günü seçtiniz?

- E ben artık kadın oldum, o yüzden kadınlarla ilgili bir günde sahneye çıkayım dedim! Ben hepsini hesapladım ve bir strateji geliştirdim.

Sizi bu özel güne götüren nasıl bir strateji?

- O gün bir gösteri sergilenecek. Yarın öbür gün biletleri satışa çıkacak. Biz de diyeceğiz ki; “Bu gösteriyi annelere hediye ediyoruz, isteyen annesiyle birlikte gelsin.”

Anneler sizi yadırgamayacak mı kadın kılığında görünce? Ya da şöyle sorayım; etraftan nasıl tepkiler aldınız fotoğraflarınız basında yer aldıktan sonra?

- Bir kesim çok kızmış, küfür etmiş. Ama cinsiyet değiştirip kadın olsam da kızılmaması lazım, o da ayrı mesele. İşte “Şizoid” de bunu anlatıyor. Kadın olsam da benim kararım, benim huzurum, benim mutluluğum olurdu. Ama “Hayır, asla olamazsın! Ben istemiyorum” gibi bir yaklaşım var. Bu çok tehlikeli bir şey. Bu baskı ve faşizm. ‘Öteki’ olmadan bir başkasını anlama imkanı yok, ben de o taraftan başladım.

Barbaros Şansal’a verdiğiniz röportajda da ‘ötekileştirme’ kavramına değinmişsiniz. Bugüne kadar öyle bir şey geldi mi başınıza?

- Ben şahsım üzerine o tür şeylerden acı çekmem, antrenmanlıyım çünkü.

Nasıl bir antrenmandan söz ediyorsunuz?

- Bu ‘ötekileştirme’ mevzusunu çok yaşadım. Ne dediğini dinlemiyorlar ve linç ediliyorsun... Oyunda bunu da anlatıyorum. Dayakla büyüdüğüm için dayak bende bir etki yapmıyor. Küçükken sağ-sol davasından çok dayak yemişimdir mesela. Fiziki, psikolojik ya da sözlü olarak sürekli dayak yersin ve baskı altına girersin. Ben baskı altında olmaktan çok sıkıldım.

EVLENME TEKLİF EDENLER OLDU

Kadın kılığına girmenizle ilgili sadece kötü tepkiler mi aldınız?

- Hayır, “Çok güzel bacakların var” diyenler de oldu. İnanmayanlar, “Photoshop yapılmış” diyenler çıktı. Bir de evlenme teklif edenler, “Elbiseyi çok güzel taşımış” diyenler var. Bunlar işin eğlenceli tarafı.

Bacaklar gerçekten sizin, photoshop değil o halde?

- Evet. Bu çorabı giymek, topuklu ayakkabıyla yürüyebilmek için bir ay çalıştım.

Her gösteri öncesi ağda mı yaptıracaksınız?

- Ağda değil de tüy dökücü kremle haşır neşir oluyorum.

Sizin kadın karakterinizin bir ismi var mı?

- Var; Cici Kız... Cici Kız, “Cici Kız Alemde” şarkısında “Araban Ferrari’yse kolayca park eder” diyor. Önemli olan sosyal statün ve hangi kılıkta olduğun yani. “İçim leş gibi, dışımda ise her türlü markaya sahibim” demek bu. Bak şarkıya, her şeyi anlatıyor. Emre Kongar, bunu yapabiliyor mu? Oysa adam sosyolog. Bu sosyolog veya x kimliklikler altındaki kişiler, toplum gerçeklerini görmedikleri, onları dinlemedikleri ve kendi bildiklerini anlattıkları sürece hiçbir yere gidemeyeceğiz. Ben akademik olanı halka taşıyorum, onlar taşıyamıyorlar. Aslında bu işler pop sendromu altına olan insanlara kalmamalıydı, biz sadece şarkı söylemeliydik...

Peki neden malzeme olarak kadın figürünü kullandınız?

- Çünkü Türkiye’de en çok ‘öteki’ olan kadındır. Cennet annelerin ayaklarını altındadır diyoruz ama bir taraftan da aramızda oklavayla annesini öldürenler var.

HERKESİN BEKLEDİĞİ GİBİ BİRİ OLAMAM

Fotoğraflarınızın yayınlanmasından sonra hakkınızda söylenenler, verilen tepkiler sinirinizi bozmadı mı?

- Böyle bir projeyle ortaya çıkıyorsan, söylenebilecek her şeye hazırlıklı olman lazım. Yoksa “Ne diyorsunuz siz!” diye ortaya atlayabilirsiniz. Benim öyle bir amacım yok...

“Şizoid” gösterisini yapmaya nasıl karar verdiniz?

- Ben kariyerimde hiçbir zaman beklenen şeyleri yapmadım. Herkesin beklediği gibi biri olamam, nevi şahsına münhasır biriyim. Kendi doğrularımı, bir başkasına zarar vermeden, projelerimle anlatmaya çalıştım.

Oyunun ismi neden “Şizoid”?

- Kişilik bozulması yaşayan bir kimliği anlattığım için. Bir başkasına “Sen şöyle ol” diyemem ama kendime istediğimi söyleyebilme hakkına sahibim.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*