Beyazıt Meydanı'nda Papa Protestosu

Beyazıt Meydanı'nda Papa Protestosu.12152
  • Giriş : 30.11.2006 / 00:00:00

Büyük Birlik Partisi (BBP) ve Alperen Ocakları'na bağlı bir grup Beyazıt Meydanı'nda Papa 16. Benedict'in Türkiye ziyaretini protesto ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BBP ilçe teşkilatlarına mensup yaklaşık 100 kişilik grup, Beyazıt Meydanı'nda Papa'yı protesto etmek için biraraya geldi. Eylem öncesi polis, Beyazıt Meydanı ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. "Patrikhane Yoldan Çıktı Herkes Haddini Bilsin, Ey Millet Bu Adam Özür Dilemedi Zaten Ülkemize Hayır İçin Gelmedi." yazılı pankartlar açan grup sıksık tekbir getirdi.

"Peygambere uzanan diller kesilsin, Papa şaşırma sabrımızı taşırma." şeklinde sloganlar atan grup üyeleri üzerine ingilizce olarak "Ayasofya 1453'ten Beri Camii." yazılı dövizler taşıdı. Grup sloganların ardından basın açıklaması yapmak için diğer katılacak teşkilatları beklemeye başladı. Grubun Beyazıt Meydan'nda ki bekleyişi sürüyor.

Bu arada eyleme çocuğu ile katılan bir kadın, hiçbir peygambere dil uzattırmayacaklarını belirterek, " Papa'nın asıl amacı Ekümenliktir. Bunu herkes biliyor." dedi. Eyleme çok sayıda yabancı gazeteci ve televizyoncu ilgi gösterdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious