"Beyin: Gizemli Yolculuk" sergisi

  • Giriş : 16.04.2008 / 21:51:00

Doğanın en gelişmiş tasarımını konu alan ''Beyin: Gizemli Yolculuk'' sergisi, Rahmi M. Koç Müzesi'nde açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konuya ilişkin açıklamada, "Leonardo: Evrensel Deha" ve "Einstein"sergilerinin ardından, doğanın en gelişmiş tasarımını konu alan "Beyin: Gizemli yolculuk" sergisinin 12 Nisanda Rahmi M. Koç Müzesi'nde açıldığı ve 30 Haziran 2008 tarihine kadar ziyaret edilebileceği belirtildi.

Açıklamada, interaktif serginin, "Beynimiz; insan beynine genel bakış", "Düşünen beyin; beynin işlevleri" ve "Beyin ve vücut; hareket kontrolü ve yön duygusu" şeklinde 3 ana bölümden oluştuğu ifade edildi.

Sergide, ayrıca tüm bölümleri destekleyen ve beyninin işleyişini anlamaya yardımcı olan eğitici ve eğlendirici "Vücut saatinizi inceleyin", "Sol ve sağ yarım kürelerden hangisi ile işitiyorsunuz","Müzik ve meditasyon", "Hangi gözünüz daha baskın", "Akıloyunları", "Kısa dönem hafızanızı test edin", "Ters scooter", "İmkansız merdiven", "Eller beyni aldatır" ve "Duygularınızı test edin" gibi başlıklardan oluşan 42 aktivite de yer alıyor.

Sergi süresince çeşitli seminer ve paneller düzenleneceği belirtilen açıklamada, 2004 yılında Danimarka Experimentarium Bilim Merkezi tarafından oluşturulan yenilikçi, etkileyici ve interaktif serginin ilk olarak bu ülkede sergilendiği, daha sonra 2005 yılında Macaristan, 2006 yılında Polonya, 2007 yılında Fransa, Aralık 2007 - Mart 2008 tarihleri arasında ise Yunanistan olmak üzere toplam 5 ülkede bir milyondan fazla ziyaretçi ile buluştuğu ifade edildi.

Açıklamada, tam biletin 10 YTL, öğrenci biletinin 5 YTL olduğu serginin, haftaiçi 09.30-17.00, haftasonu ise 09.30-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebileceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious