Beyoğlu Belediyesi’nde bir ilk yaşandı

Beyoğlu Belediyesi’nde bir ilk yaşandı.10164
  • Giriş : 04.04.2009 / 12:51:00
  • Güncelleme : 04.04.2009 / 12:07:49

Misbah Demircan, ikinci kez başkanlık yapacak ilk isim oluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti adayı Demircan, seçimleri 15 bin 98 oyla açık ara farkla kazandı. Başkanlık mazbatasını alarak “Durmak yok hizmete devam” dedi.

MANİPÜLASYONLARA EN İYİ CEVAP, MAZBATA

Beyoğlu'ndaki AK Parti'nin net seçim galibiyetini göz ardı ederek, manipülasyon yaparak gerçekleri halktan gizlemeye çalışanlara son sözü 'başkanlık mazbatası' söyledi. Başkanlık mazbatası Beyoğlu'nda ikinci kez Demircan'a verildi. Seçimde 49 bin 452 (% 38.14) oy alan Ahmet Misbah Demircan, başkanlık mazbatasını Beyoğlu halkına hizmet etmek için gururla aldı.


CHP adayı Mustafa Dolu'nun oyları ise 34 bin 354'te (% 26.49) kaldı. Bu rakamlara göre AK Parti, Beyoğlu'ndaki seçimi CHP'ye yüzde 12 oranında fark atarak kazandı. CHP'nin seçim sonuçlarına itirazları bir bir reddedildi ve tartışmalara son nokta bugün mazbatanın verilmesi ile konuldu.BAŞKAN İÇİN ÇOŞKULU KARŞILAMA

Beyoğlu Belediyesi'nin binasına gelen yüzlerce vatandaş Başkan Demircan'a sevgi gösterisinde bulundu. Belediye personeli Başkanlarını çiçeklerle karşılarken, davullar zurnalar eşliğinde vatandaşlar halay çekti.

Başkan Demircan, belediye binası önünde halka seslenirken “Durmak yok hizmete devam dedik. 5 yılda çok güzel işler yaptık. Yeni dönemde daha çok çalışacağız. Beyoğlu markası daha da parlayacak. Bize oy versin vermesin halkımızın her kesimini kucakladık, yeni dönemde de kucaklamaya devam edeceğiz. Kazanan Beyoğlu ve Beyoğlulular oldu. Beyoğlu'na hayırlı olsun!” dedi.

TEŞEKKÜRLER BEYOĞLU!

Seçim gecesi yaşananlara da değinen Başkan Demircan, kamuoyunun yanıltılarak “AK Parti seçimi Beyoğlu'nda kıl payı kazandı” imajını yaymak istediklerini belirtti. Demircan şöyle devam etti: “AK Parti seçimlerde asla geri düşmedi. Birkaç sandığın açılmasıyla gelen sonuçlar uzun süre ekranlarda kaldı. Halk doğru bilgiye ulaşamadığı gibi bu eksik ve yanlış bilgi sanki doğruymuş gibi yorumlandı. 560 sandıklı bir ilçede, diğer sandık sonuçlarını sağlıklı olarak elde edemeyen televizyonlar, yayınlarında uzun süre kısıtlı bilgilere yer verdi. Tam 15 bin 98 oy açık ara fark atarak seçimi kazandık. Bu nedenle Beyoğlu halkına çok teşekkür ediyorum”

AK PARTİ'NİN BEYOĞLU ZAFERİ

Başkan Demircan, “Resmi mazbatalı sonuçlar, İlçe Teşkilatı tarafından açıklandığı halde, ajanslar bu haberi medyaya iletmeyi ihmal ettiler. Sembollerle yüklü, prestijli bir ilçe olan Beyoğlu'nda AK Parti'nin belediyecilik başarısı ve demokratik zaferi, manasız bir ısrarla görmezden gelindi. Yapılan itirazlar seçim kurullarında bir bir reddedildi. Halkın iradesi onaylandı. Yeni dönem Beyoğlu'na hayırlı olsun” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*