Beyoğlu gece uyumadı

Beyoğlu gece uyumadı.11601
  • Giriş : 03.11.2008 / 10:20:00

İki ayrı ses bombası patladı.. 3 araç yakılmak istendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beyoğlu'nun Fetihtepe Mahallesi'nde iki ayrı ses bombası patladı. Patlamalarda maddi hasar meydana geldi.

İlk patlama, saat 21.00 sıralarında Fetihtepe Mahallesi Müverri Ali Caddesi Işıldak Sokak'ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, kimliği belirsiz 2 kişi tarafından sokağın başında bulunan bir minibüsün altına ses bombası atıldı. Bomba büyük bir gürültüyle patlarken, minibüste ve çevrede bulunan dükkanların camlarında hasar meydana geldi. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Patlamanın yaşandığı bölge emniyet şeridi ile kapatıldı ve vatandaşların olay yerine yaklaşmasına engel olundu. Polis ekipleri bölgede geniş çaplı inceleme başlattı. Çevrede bulunan vatandaşlar, "İçeride dükkanda bulunuyorduk. Çok büyük bir gürültü duyduk. Dışarı çıktığımızda minibüsün altından duman çıkıyordu. Sonradan aracın altına ses bombası atıldığını öğrendik" şeklinde konuştu.

Öte yandan, aynı saatlerde olay yerinin yaklaşık 1 kilometre yakınındaki Kuzey Sokak'ta da bir ses bomabası patladı. Patlamanın meydana geldiği sokakta büyük bir gürültü duyduklarını belirten vatandaşlar, patlamanın nokta olarak nerede olduğunu bilmediklerini söyledi. Polis ekipleri, sokağın giriş ve çıkışlarını kapatarak inceleme yaptı.

Olaylarla ilgili soruşturma başlatıldı.

3 ARAÇ YAKILMAK İSTENDİ

İstanbul'da kundaklama olaylarına bir yenisi eklendi. Beyoğlu'nda 3 araç, üzerlerine benzin dökülerek yakılmak istendi.

Edinilen bilgiye göre, saat 00.00 sıralarında Beyoğlu Piyalepaşa Mahallesi Emir Sokak'ta bulunan 3 araç, kimliği belirsiz kişiler tarafından üzerlerine benzin dökülerek yakılmak istendi. Olayı gören vatandaşlar, ellerinde kovalar ve hortumlar ile otomobillere müdahale etti. Vatandaşların müdahalesi ile iki araç yanmaktan kurtarılırken, bir araç ise kısmen yandı. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri de soğutma çalışması yaptı. Aracı yakılmak istenen vatandaş, ''Burada olan ikinci olay. Bunlara bir çözüm yok mu?" diyerek tepkisini dile getirdi.

Çevre güvenliği alan polis ekipleri faillerin yakalanması için çalışma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*