Beyoğlu kar yağınca bir başka oluyor!

Beyoğlu kar yağınca bir başka oluyor!.7341
  • Giriş : 27.02.2009 / 14:20:00

Fotoğraf sanatçısı Timurtaş Onan, Beyoğlu’nun kışını fotoğrafladı. Bu fotoğrafları da “Beyoğlu’nda Kar” başlıklı bir sergi ile sanatseverlerle buluşturuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ulusal ve uluslar arası çalışmalarıyla tanınan fotoğraf sanatçısı Timurtaş Onan, mekan olarak Beyoğlu'na çalışmalarında özel bir önem veriyor. Sanatçı, belgesel nitelikteki kadrajı ile dört mevsim yaşanmışlıklarıyla anılara yazılan Beyoğlu'nun kış mevsiminde de, içleri ısıtacak kadar sıcak olduğunu adeta beyaz bir görsel şölen ile sunuyor. Timurtaş Onan'la uzun yıllardır pek çok ortak projeye imza atan Valerie Çelebi ise sergi hakkında şunları söylüyor:

“Timurtas Onan'ın 'Beyoğlunda Kar' adlı bu fotoğraf dizisi, zihnimizde zamanlar arası ve erişim dışı mekanların çağrışımlarını uyandırıyor. Bu fotoğraflar aynı zamanda hem en bulutsu ve sisli rüyalarımızın hem de gerçek hayatın bir temsili olarak da görülebilir. Onan, dahası karlı bir gündeki alışılmış imgelemimizi çarpıcı bir biçimde değiştirerek, bizi beklenmeyen bir yolculuğa da çıkarıyor”

“Beyoğlu'nda Kar” isimli sergi Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi'nde 2 - 15 Mart 2009 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor. Açılışta boza ve leblebi ikramı da yapılacak.

Adres: İstiklal Caddesi No: 217

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*