Beyoğlu'nda bir markete molotof

  • Giriş : 15.11.2008 / 09:01:00

Beyoğlu'ndaki bir market, kimliği belirsiz kişilerce molotof kokteyli atılarak ateşe verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Market sahibi faillerin, bayat ekmek sattığı gerekçesiyle aralarında husumet çıkan hasımlarının olduğunu iddia etti.
Edinilen bilgiye göre, Örnektepe Mahallesi Dereiçi Sokak üzerinde bulunan Hanifi Eren'e ait Eren Market dün gece saat 00.30 sularında kimliği belirsiz kişilerce kundaklandı. Atılan molfotof kokteylleri sonucu yanmaya başlayan marketteki yangın sokak sakinlerince söndürüldü.

Olay yerine çağırılan itfaiye ekipleri ise markette soğutma çalışması yaptı. Olaya isyan eden market sahibi Hanifi Eren, daha önce bayat ekmek sattığı gerekçesiyle aralarında husumet çıkan hasımlarının olayın failleri olduğunu iddia etti. Eren, " 'Bayat ekmek sattın' diye aramızda başlayan husumet sonucu bir bıçaklama olayı yaşandı. Daha sonra defalarca evimi bastılar, marketin camlarını kırdılar. Şimdi de marketi yakmak istediler. Bunlar DHKPC örgütünden." dedi.

Eren'in annesi ve eşi ise gözyaşlarını tutamadı. Yaşlı kadın, "Devletin polisi yok mu? Bu olaya bir son versinler." diyerek gözyaşı döktü. Olay yerinde inceleme yapan polis, market sahiplerinin ifadeleri ve olay yerinde yapılan incelemeler ışığında failleri yakalamaya yönelik çalışma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*