Beyoğlu’nda CHP’nin itirazına red

Beyoğlu’nda CHP’nin itirazına red.11027
  • Giriş : 01.04.2009 / 14:14:00

CHP’nin yaptığı itirazlar Beyoğlu İlçe Seçim Kurulu tarafından reddedildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bu sonuçlara göre AK Parti Başkan Adayı Ahmet Misbah Demircan toplam 49 bin 452 oy aldı ( % 38.14). AK Parti en yakın aday olan CHP'ye toplam 15 bin 98 oy farkla seçimin galibi oldu. CHP, 34 bin 354 oy aldı. (% 26.49) CHP 'nin itirazını değerlendiren İlçe seçim kurulu kararını açıkladı. Karar de CHP'nin itirazına yer olmadığına karar veridi. Böylece AK Parti Adayı Ahmet Misbah Demircan ikinci kez başkanlık koltuğuna oturdu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Beyoğlu AK Parti İlçe teşkilatı
medyada çıkan 'kıyasıya rekabet yaşandı' iddialarına tepkili.
İşte AK Parti'nin konuyla ilgili açıklaması

Seçim gecesi Cihangir ve çevresinden çıkan oylar televizyon ekranlarına yansıdı. Uzun süre ekranda sadece bu bölgeden gelen oylar yer aldı. Böylece genel kanı olarak da CHP'nin seçimi önde götürdüğü zannı oluştu. Ancak 560 sandıklı bir ilçede diğer sandık sonuçlarını televizyonlara, medyaya servis yapan ajansın teknik hatası, eksikliği ve yanlış bilgiler girmesi ile toplum yanıltıldı.

Yapılan tüm görüşmelere rağmen sonuçları medyaya servis eden ajans, bu hatasından geri dönmedi. Ekranlarda uzun süre CHP'nin seçimi kazandığına dair rakamlar yer alırken, bir süre sonra yine hatalı olan AK Parti'nin birkaç puan önde olduğuna dair rakamlar yer aldı.

Bu hatalı rakamların ekranlarda kalması nedeniyle Beyoğlu'nda sanki kıyasıya bir rekabet varmış hissi oluştu. 15 bin 98 oyla kazanılan bir seçimde kıyasıya rekabetin ötesinde net bir galibiyet olduğu da ortadadır.

Seçim gecesi sonuçları servis eden haber ajansının hatası toplumun yanlış bilgilenmesine neden oldu.

Konuyu bilginize saygıyla sunarız.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*