Beyoğlu'nda iki bina tahliye edildi

Beyoğlu'nda iki bina tahliye edildi.16743
  • Giriş : 13.07.2007 / 23:56:00

Beyoğlu'nda bitişik halde bulunan iki bina yıkılma tehlikesi geçirerek, ayrıldı. Apartman sakinleri ayrılmanın etkisiyle binayı terkettiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Beyoğlu'nda bitişik halde bulunan iki bina yıkılma tehlikesi geçirerek, ayrıldı. Ayrılmanın etkisiyle apartman sakinleri oturdukları evlerden panikle çıkarken, binanın bulunduğu sokak şerit çekilerek, trafiğe kapatıldı. Bina belediye tarafından gönderilen mühendis tarafından incelenirken, binanı akıbetinin önümüzdeki günlerde belli olacağı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, olay, Şehit Muhtar Caddesi üzerinde saat 20.00 sıralarında meydana geldi. Cadde üzerinde bitişik bir halde bulunan No: 39 Zarif Apartmanı ile No: 47 Zaman Apartmanı henüz nedeni belirlenemeyen bir sebeple ayrıldı.

Binanın ayrılmasıyla iki yapıda da sallanma oluşurken, bu durumdan korkan apartman sakinleri panikle oturdukları evleri terk etti. Bunun üzerine olay yerine Beyoğlu Belediyesi'ne bağlı Zabıta ekipleri gelerek, incelemelerde bulundu ve binanın bulunduğu sokağı güvenlik şeridiyle kapattı.

Binaları incelemek için daha sonra belediyeye ait mühendis çağırılırken, incelemesini tamamlayan mühendis basın mensuplarına açıklama yapmaktan çekindi. Binaya olay sonrası bir bina sakinin yakını girmeye çalıştıysa da, apartman sakininin yakını uyarılar üzerine binaya girmekten vazgeçti.

Binaya kısa bir süre kimsenin alınmayacağı belirtilirken, apartman ile ilgili araştırmanın devam edeceği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious