Beyoğlu'nda iş bulma cinayeti!

Beyoğlu'nda iş bulma cinayeti!.4528
  • Giriş : 13.07.2008 / 18:52:00

Beyoğlu'nda 16 yaşındaki D.T, imam nikahlı eşine iş bulacağını söyleyen ama 20 gündür yanında gezidirdiğini ileri sürdüğü Cebaril A'yı öldürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alınan bilgiye göre, Piri Paşa Mahallesi Çapur Sokak'taki evde dün akşam saatlerinde tartıştığı Cebrail Akçabey'i bıçakla öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan D.T, emniyetteki işlemlerinin ardından Beyoğlu Adliyesine sevkedildi. D.T, adliyeye üzerinde polis yeleği ile getirildi.

Nöbetçi savcı tarafından sorgulanan D.T, tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye gönderildi. D.T, çıkarıldığı Nöbetçi 1. Ağır Ceza Mahkemesince tutuklanarak Bakırköy Kadın ve Çocuk Tutukevine gönderildi.

Bu arada, D.T'nin mahkemedeki ifadesinde, ''yaklaşık 20 gün önce, imam nikahlı eşiyle Adana'dan İstanbul'a geldiğini ve annesinin evine yerleştiklerini'', ''iş ve ev bulmak için arayış içinde olan eşinin, annesi Gülten T'nin akrabası olan Cebrail Akçabey tarafından kandırılıp boşuna dolaştırıldığını ve dolandırıldığını'' söylediği öğrenildi.

İfadesinde, ''Bu nedenle imam nikahlı eşiyle tartıştıklarını ve eşinin evi terk ederek tekrar Adana'ya döndüğünü '' belirten D.T'nin, bunun üzerine ''Eşinin evden ayrılmasına ve kendisini terk etmesine neden olduğu'' gerekçesiyle annesinin evinde Akçabey ile tartıştığını ve tartışmanın büyümesi üzerine onu bıçakladığını'' anlattığı belirtildi.

D.T'nin, polisteki ifadesinde ise Cebrail Akçabey'in ''kendisine elle ve sözlü tacizde bulunduğunu'' ileri sürdüğü kaydedildi.

Öte yandan, adliye bahçesinde bekleyen D.T'nin annesi Gülten T. ile yakınlarının ağladıkları görüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*