Beyoğlu'nda zehirli konteynır

  • Giriş : 15.06.2007 / 09:08:00

Beyoğlu'nda konteynırlardaki çöpü kamyona boşaltan temizlik işçileri, zehirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Zehirlenen iki temizlik işçisi arkadaşlarıtarafından Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılırken, yapılan ölçümler sonucu, kamyonda yüksek oranda zehir bulunduğu tespit edildi. Zehirli maddenin cinsi yapılacak incelemelerden sonra belli olacak. Zehirlenmeye neden olan maddeyi çöpe attığı öne sürülen şahsın evine giden polis ekipleri, evde kimse bulunmaması nedeniyle, araştırmalarına gündüz devam edecek.

Edinilen bilgiye göre olay saat 22:00 sıralarında Taksim Defterdar Yokuşunda bulunan Furuzağa İlköğretim Okulu önünde meydana geldi. Beyoğlu Belediyesi'ne ait çöp kamyonuna konteynırı boşaltan temizlik işçileri Sebahattin Turkakul ile Metin Yıldız aninden fenalaşarak bayıldı. Olayı gören çöp kamyonunun şoförü Metin Peçe, bayılan arkadaşlarını Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü. Tedavi altına alınan işçilerin hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Metin Peçe'nin haber vermesiyle olay yerine gelen polis ekipleri konteynırın bulunduğu bölgeyi güvenlik şeridine alarak araç trafiğine kapatırken zehirlenmeye neden olan maddenin incelenmesi için sivil savunma ve itfaiye ekipleri çağrıldı.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri cihazlarla çöp kamyonu ve çöp kontenırında ölçüm yaptı. Yapılan ölçüm sonucunda çöp kamyonunda yükek oranda zehir tespit edildi. Zehirli maddenin cinsi ise yapılacak incelemelerden sonra belli olacak.

Bu arada görgü tanıklarının ifadesi doğrultusunda araştırma başlatan polis ekipleri zehirli maddeleri çöpe attığı öne sürülen şahsın evine gitti. Evde kimse bulunmaması nedeniyle araştırmanın gündüz saatlerinde devam edeceği bildirildi.

İtfaiyenin ölçüm işlemlerini tamamlamasının ardından olay yerindeki güvenlik şeridi kaldırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious