Beypazarı'nda festival hazırlığı

Beypazarı'nda festival hazırlığı.17124
  • Giriş : 13.05.2009 / 14:20:00

Beypazarı; 06-07 Haziran tarihleri arasında 10.su gerçekleştirilecek “Beypazarı Uluslararası Tarihi Evler, El Sanatları, Havuç ve Güveç Festivali” için hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türkiye'nin her bölgesinden gelecek ziyaretçiler, özellikle de Ankaralılar Beypazarı'ndaki kültürler buluşmasına akın edecekler.

Geçen yıl 130 Binin üzerinde ziyaretçinin akın ettiği Beypazarı Festivali'ne bu yıl daha fazla katılımın olacağı tahmin ediliyor. Kültürlerinin tanıtımını yapacak çok sayıda Belediyenin katılması beklenen festival; 06 Haziran Cumartesi günü yapılacak açılış töreniyle başlayacak.

Kültürler Beypazarı'nda Buluşuyor
Yabancı konuk ülkeler ve belediyeler kültürel özelliklerini yansıtan gösterilerle festivale renk katacaklar. İki gün boyunca şehrin farklı bölgelerinde halk oyunları gösterileri sunacak olan ülke temsilcileri, tüm Beypazarılılar tarafından merakla bekleniyor.

Kültür Festivalinin Vazgeçilemezleri Sergiler
Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da çok sayıda sanatçının fotoğraf ve resim sergilerinin yer alacak

Yöresel Kültürler Bir Arada
Çevre il ve ilçelerin yanı sıra bu yıl ülkemizin değişik yörelerinden katılacak 30'u aşkın farklı il ve ilçe Belediyeleri festivalde yer alarak kendi yörelerine özgü ürünleri tanıtacaklar. Festival için hummalı çalışmaların sonuna yaklaştıklarını belirten Beypazarı Belediye Başkanı M. Cengiz Özalp; festivalin büyük bir coşkuyla kutlanacağının altını çizerken katılımcıların daha önce gidip görme fırsatı bulamadıkları yöreler hakkında bilgi sahibi olacaklarını, o yörelere has lezzetleri tadabileceklerini söyledi.

Bu yıl şehir stadyumunda Beypiliç sponsorluğunda düzenlenecek konserlerle dopdolu geçecek festival için işletmeler de hazırlıklarına başladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*