Beyrut psikolojik bombardımana maruz

  • Giriş : 12.08.2006 / 00:00:00

İsrail savaş uçakları, Lübnan'ın başkenti Beyrut'a, üzerinde Lübnanlılara Hizbullah'ı ''silkeleyip atmaları'' çağrısında bulunulan bildiri attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Arapça bildirinin yanında Lübnan'ın ulusal sembolü sedir ağacını ve Hizbullah lideri Şeyh Hasan Nasrallah'ı ağacın dallarından etrafı gözetlerken gösteren çizimler dağıtıldı.

-FRANSA LÜBNAN İÇİN BM GÜCÜNE KATILMAK İSTİYOR

Fransa, BM Güvenlik Konseyi kararı uyarınca güney Lübnan'a konuşlanması planlanan BM barış gücüne asker göndererek katkıda bulunmak istediğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, yaptığı yazılı açıklamada, kararın oy birliği ile alınmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve özellikle, şu an bölgede konuşlanan BM gücünün (UNIFIL) güçlendirilerek yeni bir barış gücü oluşturulması konusundaki kararın uygulanması için ülkesinin rol üstleneceğini belirtti.

Fransa Dışişleri Bakanı Philippe Douste-Blazy ise Le Monde gazetesine verdiği demeçte, konuyu Avrupa ülkelerine danışmayı düşündüklerini kaydederek, şunları söyledi:

''Avrupalı ortaklarımızla yapacağımız ek desteği inceleyeceğiz ve Cumhurbaşkanı karar verecek. Bunu Avrupa ruhu ile yapmak istiyoruz. Zaten UNIFIL'de yer alıyoruz ve güçlendirilmiş UNIFIL'e katılmayı istiyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious