Beyşehir Gölü'nde yasak bitti

Beyşehir Gölü'nde yasak bitti.4087
  • Giriş : 15.06.2009 / 18:11:00
  • Güncelleme : 15.06.2009 / 18:50:58

Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü'nde, yaklaşık 3 aydır devam eden su ürünleri avlanma yasağı sona erdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Konya'nın Beyşehir İlçesi Tarım Müdürü Nurettin Karşıyaka, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gölde balık neslinin korunması amacıyla 15 Mart'ta avlanma yasağının başladığını anımsatarak, bu süre içinde profesyonel balıkçılık faaliyetlerine ara verildiğini söyledi.

Yeni av sezonu öncesi Beyşehirli balıkçıların hazırlıklarını tamamlayarak çoğunun göle açıldığını ifade eden Karşıyaka, avlanma yasağı döneminde kurallara uyan balıkçılara teşekkür etti.

Yeni avlanma sezonunun Beyşehirli balıkçılar için bereket getirmesi temennisinde bulunan Karşıyaka, ''Balıkçılarımız, hasretle kavuşmayı bekledikleri mavi sulara bugün sabah saatlerinden itibaren açıldı. Bu yıl göldeki su seviyesi de önemli oranda yükseldi. Bu süreçte balık neslinin beklendiği ölçüde artması en büyük temennimizdir. Çünkü ilçemizde sadece balıkçılar değil, bu balıkları fileto haline getiren çok sayıda işletme de ağların balıkla dolmasını istiyor'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*