Beyşehir'de sarılık salgını

  • Giriş : 01.11.2006 / 00:00:00

Konya'nın Beyşehir ilçesine bağlı Eğirler Köyü Muhtarı Ömer Çakır, 12 öğrencide sarılık görüldüğünü, bu sayının artmasından endişe duyduklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çakır, yaptığı açıklamada, taşımalı eğitim kapsamında 39 öğrencisini Beyşehir Bahçelievler Kasapoğlu İlköğretim Okuluna gönderen Eğirler köyünde, doktorların yaptıkları muayenede 12 öğrenciye “sarılık” teşhisi konulduğunu bildirdi.

Çakır, köyün tamamının sağlık taramasından geçirilmesini istediklerini, sarılık vakası sayısının artmasından endişe duyduklarını belirtti.

Muhtarlık olarak konuyu Beyşehir Kaymakamlığına bildirdiklerini ifade eden Çakır, “Biz, sorunun şebeke suyundan kaynaklandığını düşünüyoruz. Bu yüzden de köye şebeke suyunun kullanılmaması konusunda genel duyuru yaptık” dedi.

Çakır, hastalığın, daha büyük bir salgın haline gelmeden önlem alınmasını istediklerini kaydetti.

Beyşehir Kaymakamı Cengiz Cantürk ise konuyu Beyşehir Sağlık Grup Başkanı ile görüştüklerini ifade etti. Cantürk, “Her yıl bu mevsimlerde ortaya çıkan olağan bir sarılık olduğunu öğrendik. Büyütülecek bir salgın olayı yok. Yine de köyde genel bir sağlık taraması yaptıracağız. Bölgede salgınla ilgili kimse endişeye kapılmasın” diye konuştu.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious