BFDK'dan ceza yağmuru!

BFDK'dan ceza yağmuru!.15461
  • Giriş : 01.05.2009 / 21:14:00

BFDK, yaptığı toplantıda, Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi'nde 4, Beko Basketbol Ligi'nde 3, Türkiye Basketbol 2. Ligi'nde de 1 olmak üzere, 8 dosyayı görüşerek karara bağladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında 22 Nisan'da oynanan TBBL play-off yarı final maçı öncesinde ve maç sırasında Fenerbahçe taraftarlarının küfürlü tezahüratları nedeniyle Fenerbahçe Kulübü Basketbol Şubesi'ne 3000 TL para cezası uygulayan disiplin kurulunun verdiği diğer cezalar ise şöyle:
-Trabzonspor ile Beykoz arasında 11 Nisan'da oynanan TB2L karşılaşmasında Trabzonspor Başkanı Saner Ayar'a, müsabaka hakemlerine ve teknik komiserine yönelik uygunsuz söz ve davranışlarda bulunması nedenleriyle 40 gün hak mahrumiyeti ve 4000 TL para cezası, Trabzonspor Kulübü'ne de 5000 TL para cezası.

-21 Nisan'da oynanan Samsun Basketbol-Mersin Büyükşehir Belediyesi, TBBL play-off yarı final karşılaşmasında ev sahibi takım taraftarlarının uygunsuz tezahüratları nedeniyle Samsun Basketbol Kulübü'ne 3000 TL para cezası.

-26 Nisan'daki Kepez Belediyesi-Efes Pilsen, Beko Basketbol Ligi müsabakasında Kepez Belediyesi taraftarlarının sahaya yabancı madde atmaları nedeniyle Kepez Belediye Kulübü'ne 5000 TL para cezası.

-24 Nisan'da Fenerbahçe Ülker ile Galatasaray Cafe Crown arasında oynanan Beko Basketbol Ligi maçında Fenerbahçeli taraftarlarının küfürlü tezahüratları nedeniyle Fenerbahçe Kulübü Basketbol Şubesi'ne 5000 TL para cezası.

-27 Nisan'da Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan TBBL play-off yarı final maçında Galatasaraylı taraftarların küfürlü tezahüratları ve sahaya yabancı madde atmaları nedeniyle Galatasaray Kulübü Basketbol Şubesi'ne 5500 TL para cezası.

-18 Nisan'da Galatasaray Cafe Crown ile Beşiktaş Cola Turka arasında oynanan Beko Basketbol Ligi maçında, Galatasaraylı taraftarlarının küfürlü tezahüratları nedeniyle Galatasaray Kulübü Basketbol Şubesi'ne 4000 TL para cezası.

-25 Nisan'daki Galatasaray–Fenerbahçe, TBBL play-off yarı final maçında Galatasaray taraftarlarının küfürlü tezahüratları ve sahaya yabancı madde atmaları nedeniyle Galatasaray Kulübü Basketbol Şubesi'ne 6000 TL para cezası.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*