Bgün 'Sabit Ücreti Boykot' günü

Bgün 'Sabit Ücreti Boykot' günü.11916
  • Giriş : 01.10.2008 / 11:08:00
  • Güncelleme : 01.11.2008 / 11:08:44

TÜDEF'ten sabit ücret uygulamasını protesto 'sabitleri kapatın' çağrısı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TÜRK Telekom'un sabit ücret uygulamasını protesto amacıyla "1 günlük boykot" çağrısı yapıldı. Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Başkanı Ali Çetin, Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nda düzenlediği basın toplantısında, 1 Kasım Cumartesi günü sabit telefon hatlarının kullanılmamasını istedi. Çetin, Telekom'un sabit ücret uygulamasına karşı tüketici lehine onlarca mahkeme kararı bulunduğunu, ancak yasal düzenleme yapılmadığı için uygulamanın halen devam ettiğini anlattı.

Faturayı kabartıyor

Ali Çetin, "Tüketiciyi, kendisinden başka düşünen yok, uygulamayı sonlandırmak tüketicinin elinde. Bir gün sabitlerle konuşmayalım, soyguna ve hukuksuzluğa sessiz kalmayacağımızı gösterelim" dedi.

Sabit telefon hattından bir ayda 29 kuruşluk görüşme yapan aboneye 14.75 YTL telefon faturası geldiğini belirterek, faturayı basın mensuplarına gösteren Çetin, bunun 10.43 YTL'sinin sabit ücret, 2 YTL'sinin KDV, 1.67 YTL'sinin ÖTV olduğunu kaydetti.

'Bu bir soygundur'

Çetin, "Bu rakam, her ay konuşulsa da konuşulmasa da ödenmek zorunda. Bu bir soygundur, hem de ortada bu kadar yargı kararı varken" diye konuştu. Ali Çetin, ADSL kullanmak isteyenlerin sabit hatta zorunlu olarak abone edilmesinin de "suç olduğunu" kaydederek, konuya ilişkin tüketici mahkemelerinden alınan kararlar bulunduğuna dikkati çekti.

TERCÜMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*