Bıçak boğaz da eylem

  • Giriş : 09.06.2006 / 00:00:00

Sakarya'da parasını ödediği halde iş yerinin tapusunu alamadığını belirten kadın, Esnaf ve Sanatkar Odası önünde kendini bıçakla rehin aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İş yerinin parasını ödemesine rağmen tapusunu alamayan Sevgi Kekeme (38) sonunda çıldırdı. Kekeme, elinde bıçakla Zirai Donatım Kurumu içinde bulunan Sakarya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği binasının önüne geldi. Elinde, yaptığı ödemelere ait makbuzlar bulunan kadın, ilk olarak kapıyı açarak içeri girmek istedi. Kadını gören çevredeki vatandaşlar, 155 polis imdat telefonunu arayarak durumu bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis kadınla konuşmak istedi. Ancak yanında getirdiği ekmek bıçağını boğazına dayayan Sevgi Kekeme, polisleri yanına yaklaştırmadı. Bunun üzerine olay yerine takviye polis ekipleri istendi.

Kekeme, Esnaf Odası Başkanı Hasan Alişan'ın gelmemesi halinde eylemine son vermeyeceğini söyledi. Polis, eylemci kadını iknaya uğraşırken genç kadının babası İsmail ve kardeşi Halil Kekeme de bir minibüsle olay yerine geldi. Baba Kekeme, yanında getirdiği baltayla kısa bir süre kızına destek verdi. Yıllardır tapularını alamadıklarını, bu sebeple mağdur olduklarını belirten baba Kekeme, evlerine icra geldiğini söyledi. Zaman zaman kardeşi tarafından eyleminden vazgeçirilmek istenen genç kadın sinir krizleri geçirdi.

Bıçağı boğazına dayayan genç kadın elindeki sopaylada kapılara vurdu. Uzun uğraşlara rağmen genç kızı ikna edemeyen polis, babadan yardım istedi. Kızını eylemden vazgeçirmek için yanına yaklaşan baba, kızının elindeki bıçağı tuttu. Polisin de yardımıyla bıçak genç kadının elinden alındı. Müdahale sırasında bıçağı eliyle tutan babanın eli kesildi. Baygınlık geçiren genç kadın olay yerinde bekleyen 112 Hızır Acil Servis ambulansına taşındı. Genç kadına ilk müdahale ambulansta yapıldı. Kekeme, Sakarya Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi tarafından toplu halde satılan katlı pazar yerindeki dükkan konusu iki yıldır çözülemiyor. Bazı dükkanlar birden fazla kişiye satılırken Büyükşehir Belediyesi ile Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği arasında bu konu nedeniyle gerginlik yaşanıyor. Katlı Pazar Yeri esnafı zaman zaman eylem yapmasına rağmen ne belediyenin ne de esnaf odasının soruna çözüm bulamaması sebebiyle dükkan edinenlerin mağduriyeti devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious