Bıçak parası isteyen doktora suçüstü

Bıçak parası isteyen doktora suçüstü.8647
  • Giriş : 28.04.2009 / 16:23:00

Bursada kıl dönmesi nedeniyle Çekirge Devlet Hastanesine başvuran bir kadından 150 TL bıçak parası istediği öne sürülen 52 yaşındaki Uzman Doktor F.Y., polis tarafından suçüstü yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Merkez Osmangazi İlçesi'nde oturan 29 yaşındaki S.T. adlı kadın bacağında oluşan kıl dönmesi şikayetiyle bir hafta önce Çekirge Devlet Hastanesi'ne gitti. Tedavi olmak amacıyla genel cerrahi polikliniğinden randevu alan S.T., bugün Uzman doktor Ferit Yüksel tarafından hastanede muayene edildi. İddiaya göre kendisine 2 ay sonraya gün verilmesi üzerine S.T., hastalığın kendisini rahatsız edildiğini belirterek bir an önce cerrahi müdahalenin yapılmasını istedi. Bunun üzerine Uzman doktor Ferit Yüksel'in S.T.'ye “150 TL verirsen müdahaleyi hemen yaparım” demesi üzerine S.T. “Kredi kartından para çekip geleyim” diyerek durumu polise bildirdi. Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler S.T. ile birlikte hastaneye giderek kadının yakını gibi davranıp, daha önceden seri numaraları alınmış olan 3 adet 50 TL'yi Uzman doktor Ferit Yüksel'e verdi. Parayı alıp cebine koyan doktor kendilerini tanıtan polisler tarafından gözaltına alındı.

Olayla ilgili soruşturmaya Bursa Cumhuriyet Savcılığı'nca başlandı. Sorgulaması devam eden ve yöneltilen suçlamayı kabul etmeyen Dr. Güler, görevi kötüye kullanma ve rüşvet almak suçlamasıyla ifadesi alındıktan sonra adliyeye çıkartılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*